Majáles letos bude! Navštivte první autokoncert v Opavě

• Radim Šlezingr
  • 07.05.2021
Majáles je tradiční studentská oslava jara a krás studentského života již od 15. století. Je nám proto obrovským potěšením vám představit naprosto unikátní projekt, který přinese radost, zábavu a kvalitní hudbu i v této složité době. Opavský majáles bude mít letos formu prvního autokoncertu v Opavě. Konat se bude 29. května 2021 v Městských sadech u víceúčelové haly od 17.00 hodin.

Autor: Denisa Palionová - studentská redakce Slezské univerzity

Letošní Opavský majáles slavnostně zahájí primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil spolu s rektorem Slezské univerzity doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D. V rámci pestrého programu, kterým bude provázet opavský standupový komik Jakub Plaskura, vystoupí skupiny Poetika, Th!s s Vojtou Kotkem či  Munroe. Nebude chybět očekávaný křest sborníku Artemisia, který tvoří sbírka tvorby mladých studentů. „Artemisia měla vyjít již v loňském roce. Nyní vychází 19. rokem a jejím kmotrem se stane kapela Poetika. Ta nám během programu Artemisii pokřtí a potom bude k dispozici k volnému odběru všem, kteří přijdou. Pár výtisků umístíme také do univerzitní knihovny,“ uvedla Mgr. Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity. Podle ní bude letošní majáles v Opavě jiný, autokoncert je totiž první událostí svého charakteru na území Opavy.

Jeho návštěvníci se mohou těšit také na studentskou módní přehlídku limitované kolekce oblečení připravené k příležitosti 30. výročí Slezské univerzity a nepřijdou ani o vyhlášení tradiční volby krále a královny majálesu. Hlasování probíhá na oficiálních facebookových stránkách události. Naopak divadelní den se z důvodu koronavirových opatření letos neuskuteční. Samozřejmostí bude tentokrát občerstvení, jako jsou hranolky, burgery, panini apod. (objednání bude fungovat na principu SMS objednávky) s dodáním jídla přímo do auta. Exkluzivně v nabídce návštěvníci naleznou i čepované pivo a limitovanou nabídku majálesového speciálu Slezáček, který bude uvařen v pivovaru Nová sladovna, a to jen pro příležitost konání této slavnosti. To si nemůžete nechat ujít!

Předprodej vstupenek startuje 10. května od 10.00 hodin na webu smsticket.cz. Vstupné ve výši 200 Kč zahrnuje platbu za jedno auto, kdy nehraje roli, jestli v něm budou sedět tři, čtyři nebo maximálně pět lidí. Pro vjezd do areálu bude nutné prokázat se negativním antigenním, či PCR testem, který nesmí být starší více než 48 hodin. Zároveň bude akceptován certifikát o kompletní dávce očkování proti Covid-19 nebo doklad o skutečnosti, že v předešlých 90 dnech návštěvník již zmíněné onemocnění prodělal.

Veškeré další podrobnosti a aktuální informace sledujte na FB události Open Air festivalu, na oficiálním profilu Majálesu a také na webu https://majalesopava.cz.

Nový obrázek