Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné je špičkovým akademickým pracovištěm, které se zabývá výukou a výzkumem v oblasti financí, finančních služeb, účetnictví a daní. Členové katedry jsou vysoce kvalifikovaní odborníci, kteří pravidelně publikují v mezinárodních časopisech, účastní se konferencí, zahraničních pobytů a řeší výzkumné projekty. Katedra také spolupracuje s mnoha domácími i zahraničními univerzitami a institucemi.

Katedra garantuje studijní programy Bankovnictví, peněžnictví a pojišťovnictví a Finance a účetnictví v bakalářském studiu, a navazující program Bankovnictví, peněžnictví a pojišťovnictví. V rámci programu Ekonomika a management nabízí katedra specializaci Finance, účetnictví a daně. Tyto programy jsou zaměřeny na praktickou aplikaci teoretických znalostí a přípravu absolventů pro kariéru v finančním sektoru.

Katedra je také strategickým partnerem České národní banky a Komerční banky a odborným partnerem mnoha dalších finančních institucí, se kterými spolupracuje na vzdělávacích a výzkumných aktivitách. Díky tomu mají studenti možnost získat cenné zkušenosti a kontakty v oboru již během studia.

Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné je tedy ideálním místem pro ty, kteří se chtějí věnovat studiu a výzkumu financí, účetnictví a daní na vysoké úrovni. 


Aktuality

Šestnáctý ročník soutěže pro středoškoláky z oblasti financí Ilustrační obrázek: Šestnáctý ročník soutěže pro středoškoláky z oblasti financí
 4985
14. 05.
Šestnáctý ročník soutěže pro středoškoláky z oblasti financí
Druhé místo na mezinárodní studentské konferenci ŠVA Ilustrační obrázek: Druhé místo na mezinárodní studentské konferenci ŠVA
 4196
21. 04.
Druhé místo na mezinárodní studentské konferenci ŠVA
Nová kniha o vývoji české ekonomiky Ilustrační obrázek: Nová kniha o vývoji české ekonomiky
 2877
17. 04.
Nová kniha o vývoji české ekonomiky
Všechny aktuality