Welcome days odstartovaly začátek semestru

• Lenka Přečková
  • 16.02.2024
Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro nové zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), které tradičně odstartují seznamování, poznávání nových lidí a prostředí, a především také zábavu pro naše nově příchozí studenty.

Ve dnech 14. - 16. února se uskutečnily Welcome Days, letos opět za pomoci našeho mezinárodního buddy teamu, kdy se na dobrovolnictví podílí jak čeští, tak zahraniční studenti, neboť měli možnost zažít proces integrace na vlastní kůži, a proto dokážou novým studentům v začátcích velmi dobře poradit. Buddy tým v letním semestru tvoří celkem 28 studentů. Během WD jsme přivítali prozatím nové zahraniční studenty (v rámci programu Erasmus+ i degree studentů navazujícího magisterského studijního programu Economics and Management) z Indie, Egypta, Španělska, Řecka, Rumunska aj. Průběžně v těchto dnech koordinujeme příjezdy dalších zahraničních studentů, kteří se připojí ke studentům do letního semestru.

Výlety do okolí a zábavný program nesmí chybět na žádných Welcome Days. Ve středu 14. února jsme museli oslavit sv. Valentýna společně a to jak jinak, než v našem oblíbeném sousedním městě – Těšíně, městě, ležící na území dvou zemí. Studenti si zde vyzkoušeli jeden z našim tradičních zimních sportů – bruslení, a rovněž si pochutnali na tradičním jídle v místním podniku. Čtvrteční dopoledne patřilo seznamování studentů s fakultou a fakultními informačními systémy. Odpoledne se studenti společně potkali a zahráli si bowling. V pátek studenti poznali Karvinou netradiční formou - hledáním pokladu! Studenti byli náhodně rozděleni do dvou týmů a museli se po městě pohybovat pouze pomocí papírové mapy se zákazem užití mobilních telefonů. První tým, který po splnění úkolů na trase po Karviné objevil poklad, vyhrál voucher na občerstvení ve zdejším bistru Bokovka. Welcome Days jsou úspěšně za námi a studentům přejeme mnoho cenných zkušeností v Karviné a bohatý studentský život!