Studentky ITF SU vystavují své fotografie v galerii Opera v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě

  • hlavní
  • 22.02.2022
Studentky Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity vystavují své fotografie v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Výstava nese název Opava Girls / Opava Woman a koná se od 22. 2. do 30. 3. 2022 v galerii Opera na ulici Čs. Legií 14, Ostrava.


Několik autorek je zastoupeno pracemi z prostředí vlastní rodiny. Kristýna Vacková se v aranžmá s motivem objetí snažila symbolicky vyjádřit vztahy se svými nejbližšími. Karolina Ćwik zachytila radostné i nelehké chvíle s malými dětmi. Některé z jejích fotografií vznikly během pandemie covidu 19. Katarína Pleskot Kollárová v přízračně působícím souboru Reborn zpracovala motiv hyperrealistických panenek, které mohou pomoci ženám trpícím neplodností, ztrátou dítěte či Alzheimerovou chorobou. Zastoupení mají i výrazně autoreflexivní práce. Marta Szymanowska se v metaforické rovině zabývala tématem vytěsnění nepohodlných zážitků.

Řada studentek se věnuje ekologickým tématům. V inscenovaných výjevech Evy Bystrianské se často objevují motivy lidí v devastovaném životním prostředí. Ekologické téma zpracovala také Alicja Wróblewska v zátiších složených z plastového odpadu.

Několik souborů představuje různé podoby fotografického dokumentu. Barbora Reichová získala řadu mezinárodních ocenění za soubor Nezlomní olympionici o předních českých sportovních, kteří byli v době uzavření sportovišť během pandemie nuceni využívat ke svým tréninkům netradiční místa. Hana Connor vytvořila se svým manželem Filipem Jandourkem sugestivní barevný obraz nočního života v Havaně. O tom, že mezi pracemi studentek ITF nechybí ani humor a hravost, přesvědčují například inscenované snímky Kateřiny Sýsové, Martiny Koubkové nebo Konstancje Nowiny Konopky, exploatující některé prvky módní a reklamní fotografie.

Další události

Všechny události