Jindřich Štreit: výstava na zámku v Holešově

  • hlavní
  • 16.09.2021
Významný český fotograf a pedagog Jindřich Štreit bude mít v Holešově výstavu. Zámek Holešov vystaví od 17. září jeho fotografie z cyklů o národnostních menšinách. Výstava vznikla k autorovým letošním pětasedmdesátinám a k této příležitosti se jedná o největší výstavu v Česku. Představí fotografie, které Jindřich Štreit zatím nikde nevystavil.

Romové, Ukrajinci, Mongolové a Vietnamci, výběr z těchto tematických cyklů si mohou návštěvníci výstavy prohlédnout. Samotný autor k této kombinaci říká, že i pro něj je holešovský projekt velkým očekáváním. V tomto rozsahu a složení fotografie nikdy nevystavoval, navíc snímky z kolekce Vietnamci a Mongolové ještě v českých galeriích vystaveny nikdy nebyly.

Výstava bude otevřena denně od úterý do neděle od 9 do 17 hodin až do 7. listopadu 2021.

U příležitosti vernisáže se 16. září koná v sala terreně setkání s Jindřichem Štreitem, který bude v komponovaném pořadu hudby a mluveného slova Zastavit čas hovořit o svých fotografiích. Autorovy postřehy nad promítanými fotografiemi proloží hudbou olomoucký písničkář Nosláva a prostor bude také na dotazy publika a autogramiádu.

Zdroj: radiokromeriz.cz


Další události

Všechny události