Jindřich Štreit: výstava lidé v zemědělství

  • hlavní
  • 10.05.2021
Muzeum potravin a zemědělských strojů v Ostravě přivítá od 10. května své první návštěvníky. Připraveno je několik novinek – kromě výstavy fotografií Jindřicha Štreita a retro hospody Radegast také hravý průvodce po muzeu či programy pro děti.

Cyklus fotografií Jindřich Štreit a lidé v zemědělství představuje vizuální studii proměn venkovského prostředí ve 20. a 21. století. Fotografování venkovského života svázaného s prací v zemědělství se Jindřich Štreit věnuje již od 70. let minulého století. Vybrané fotografie sledují proměny zemědělství za posledních více než 30 let. Zobrazovaná oblast je vymezena městy Šumperk, Rýmařov, Bruntál, Šternberk, Litovel, jedná se o prostředí, která autor důvěrně zná.

„Nejnovější snímky vznikly jako součást projektu Národního zemědělského muzea – dokumentace našeho zemědělství v průběhu roku 2018, a to opět na Rýmařovsku a Olomoucku. Tyto záběry jsou prezentovány jako dvojice černobílé a barevné fotografie, jež tvoří propojení mezi dvěma zaznamenanými časovými úseky,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Ivan Berger. Výstavu návštěvníci mohou zhlédnout až do 31. října 2021.

Zdravotníkům a záchranářům, kteří se podílejí na zvládání koronavirové krize, bude do konce roku umožněn vstup zdarma.

Zdroj: nzm.cz


Další události

Všechny události