Noc vědců 2021: téma ČAS

  • hlavní
  • 24.09.2021
Noc vědců vás zve i v letošním roce do úžasného a inspirujícího prostředí vědy, tentokráte s podtitulem ČAS. Objevte spolu s námi vědu, která nekončí soumrakem. Vstup je zdarma.

Kolik času zbývá? Záleží na úhlu pohledu. Čas můžeme a nemusíme měřit. Vybízí ale k nekonečné fantazii a otevírá dobrodružný svět. Odhalme společně tajemství relativity, nesmrtelnosti, stárnutí nebo vývoje. Přijďte včas a poznejte čas nejen jako fyzikální veličinu.

Program začne v 17 hodin a bude končit ve 22 hodin. Vybírat si můžete z desítek tematicky různorodých přednášek. Také vás čekají kvízy, exkurze, komentované prohlídky, projekce, debaty, soutěže… Vyberte si z široké programové nabídky na webu Noci vědců (program bude ještě postupně přidáván) a v aplikaci pro mobil si poskládejte program dle vlastní vůle.

V Opavě Noc vědců pro vás pořádá Slezská univerzita. Převážná část programu se uskuteční v budovách univerzity, ale také i mimo ně, v terénu. Do programové nabídky se letos zapojily všechny součásti Slezské univerzity (fakulty, ústavy) a vy si tak můžete vybírat z opravdu široké škály témat.

Přijďte si užít výjimečnou noc. Odnesete si nejen zážitky a nové poznatky, pro zvídavé a šikovné návštěvníky máme zajímavé reklamní předměty. Těšíme na vás!

Nezapomeňte sledovat webovky k akci nocvedcu.cz a novinky na facebooku Noc vědců.


Video pozvánka na letošní akci

Další události

Všechny události