Premiéra filmu Do Chile za zatměním Slunce

  • hlavní
  • 25.02.2021
Po roce a půl příprav bude mít 25. února v 17 hodin slavnostní online premiéru film Do Chile za zatměním Slunce tvůrců z Fyzikálního ústavu v Opavě. Jiří Dobrý, Jiří Malík a Ondřej Smékal se v roce 2019 vypravili na tři týdny do Jižní Ameriky, aby pozorovali naprosto unikátní astronomický úkaz – úplné zatmění Slunce.

Z jejich cesty za oceán vznikla populárně naučná road movie. V ní budeme moci společně s nimi navštívit řadu míst severního Chile, nejsušší poušť na světě a některé oázy v ní, nasajeme atmosféru prostředí, které si ne každý s Jižní Amerikou spojuje a v Evropě nic podobného nenajdeme. Stejnou exotiku budeme obdivovat i při pohledu na noční oblohu, která je snad ve všech ohledech na jižní polokouli krásnější než u nás. Finále filmu bude patřit sledování úplného zatmění Slunce.

Slavnostní premiéru filmu můžete sledovat na zatmenislunce cz a na YouTube kanále pořadu Dobré vědět. Po slavnostní premiéře bude následovat veřejná beseda s tvůrci filmu s možností výhry originálního kousku z limitované oděvní kolekce k 30. výročí SU. Na www.zatmenislunce.cz a kanálu YouTube bude možné film zhlédnout ještě do 28. 2. 2021. Film uvádíme v rámci připomenutí 30. výročí vzniku Slezské univerzity.

Jiří Dobrý byl ve středu 24. 2. hostem odpoledního vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Poslechněte si níže záznam jeho živého vstupu s pozvánkou na premiéru, který jsme si z vysílání nahráli sami.


Další události

Všechny události