• hlavni
  • 09.10.2018

Hovory s… představí sportovce a pomohou

OPAVA - Říjnové Hovory s…, které připravuje posluchač nav. magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba BcA. Jakub Plaskura, budou tak trochu netradiční.

Bližší informace

Datum od09.10.2018 19:00
Datum do09.10.2018 21:00
CelodenníNe

„Půjde o takový sportovní speciál, který bude spojen s akcí na pomoc jedenáctiletému Kubíkovi Bačkovskému z Budišova nad Budišovkou, který trpí svalovou dystrofií Duchenneova typu. Je však krásné sledovat, jak sport dokáže dělat radost i takto nemocnému dítěti, protože Kubík je velký sportovní nadšenec. Rozhodl jsem se prostřednictvím Hovorů pomoci, jelikož léky a mnoho dalších příslušenství jsou pro Kubu a celou jeho rodinu nákladnými nutnostmi. Dobrovolné vstupné na akci tak poputuje na dobrou věc - pro zlepšení situace jednoho malého klučiny,“ uvádí k Hovorůn s… Jakub Plaskura.


Kdo si tedy moderátor přizval do křesla?

Petr CZUDEK: trenér BK Opava a asistent trenéra reprezentace ČR. Velký opavský patriot, bývalý reprezentant a osminásobný vítěz nejvyšší tuzemské ligy. Těžko bychom v našich opavských končinách hledali většího odborníka na hru pod bezednými koši.

„Nebojím se říct opavská basketbalová legenda, který poměrně čerstvě dělá také asistenta trenéra u české reprezentace. V těchto dnech Češi bojují v kvalifikaci o MS a pan Czudek připravuje největší české hvězdy v čele s Tomášem Satoranským,“ komentuje své pozvání moderátor.

Alexandra OLIVOVÁ: česká cyklistická naděje je akademickou mistryní ČR v cross country, disciplíně, kterou na LOH 2012 proslavil Jaroslav Kulhavý zlatou medailí. Alexandra k tomu přidala ještě stříbro v silničním závodě na témže mistrovství. K tomu však studuje Slezskou univerzitu, konkrétně obor obecná matematika.

„Druhým mým hostem bude česká cyklistická naděje v terénu i na silnici, která studuje matematiku, obojí zaslouží můj obdiv. Tak se zastavte, snad se budete bavit," doplňuje Jakub Plaskura.

S oběma se pak mohou Opavané setkat 9. října od 19 hodin v Klubu Art Obecního domu Opava.


Další události

Všechny události

Přihlášení


Zapomněli jste jméno nebo heslo pro přihlášení?
Klikněte zde.