Jakub Chrobák si Na posed pozval na pomoc Ivana Motýla a Mirka Zelinského

  • hlavní
  • 27.03.2019
OSTRAVA - K dalšímu pokračování pravidelného literárního pořadu Jakuba Chrobáka Na posedu si jako posily moderátor pozval básníka Ivana Motýla a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Miroslava Zelinského.
Pořad připravený na 27. března od 20 hodin v Absintovém klubu LES (Střelniční 6/2, Ostrava) dostal tentokrát podtitul S Vaculíkem, Holcmanem a čtoucími přáteli.
V čase už jarním se v podzemí Lesa usadí (byť ne osobně) Ludvík Vaculík, český prozaik a novinář. Jeho texty mají potřebu starat se o svět a pojmenovávat omyly mocných. Stejně tak jsou ale unikátními uměleckými díly a jejich čtení je rozkoší z literatury. Z jeho románu Sekyra budou číst obě jmenované posily.

Druhou osobností, jejíž texty zpestří večer, bude Josef Holcman, vinař, spisovatel a divadelník, který se stejnou vášní zpívá, stará se o víno i píše. Jeho knihy jako Cena facky nebo Osobní poplach jsou návratem k radosti z četby. Týkají se sice časů minulých a pokřivených, jsou ale rovné ve své touze vyprávět, evokovat a rozradostňovat. Mluvit se bude o literatuře, publicistice, víně i krajinách, které nás určují hlouběji, než často věříme.

Kromě toho zazní hudební doprovod Mikuláše Zelinského a audiovizuální ztvárnění vybraného textu z produkce studentů Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě
Nový obrázek

Další události

Všechny události