Datum 17. listopadu je pevně spojeno hned se dvěma letopočty – roky 1939 a 1989. Jsou to zároveň data pro každou vysokou školu obzvláště významná, protože se jedná o přelomové události naší historie, v nichž zásadní roli hráli studenti. Protože to byli právě oni, kdo díky svému přesvědčení a odvaze nasazovali své životy pro naši republiku a pro demokracii a svým jednání strhli a pobídli k odvaze i ostatní.
Těmto studentům a událostem jsme vytvořili pamětní místo Srdce studentstva, kde jim vzdáváme hold každým rokem, avšak letos tak činíme v době, kdy pouhých 450 km od Opavy opět i studenti nejen bojují za svobodu své země, za svobodu Ukrajiny, ale také za toto své přesvědčení pokládají své životy!
Ještě před rokem jsme takovou situaci v 21. století považovali za nemyslitelnou, ještě na jaře jsme byli přesvědčeni, že konflikt bude krátký. Ale regulérní válka trvá již 8 měsíců, mrtvých jsou desítky tisíc a napětí stupňují hrozby použití jaderných zbraní.
Je na čase toto šílenství zastavit!
Pokud s námi souhlasíte, řekněme to společně. Pošlete s námi vzkaz Vladimiru Putinovi a potkejme se spolu 17. 11. 2022 v Opavě u Srdce studentstva při zahájení výstavy k uctění památky padlých mladých lidí, studentů, kteří již svá studia nikdy nedokončí.
Přijďte říct: UŽ DOST!

Program akce:

( v průběhu celé akce bude možné dobrovolným vstupným přispět na konto Ukrajina Člověka v tísni)

 

Od 15.00 Srdce studentstva, ul. Mírová (vernisáž výstavy)

 

Od 15.30 Kinosál, Hauerova 4 (protiválečný film)

Válka zblízka

Od 16.30 Kinosál, Hauerova 4 (veřejná debata)
Debata s Petrou Procházkovou, bývalou válečnou zpravodajkou (Abcházie, Osetie, Gruzie, Tádžikistán, Náhorní Karabach, Afghánistán, Východní Timor, Čečensko), bývalou zpravodajkou Lidových novin na Ukrajině, humanitární aktivistkou a Martinem Dorazínem, zpravodajem Českého rozhlasu na Ukrajině. Moderace: Petr Jančárek.
Další hosté jsou v jednání.

Od 18.00 Ateliér, Hauerova 4 (koncert)

A toto vzkazujeme V. Putinovi:

aktualizováno 14. 11. 2022 aktualizováno 14. 11. 2022
(bude průběžně doplňováno, svůj vzkaz můžete nahrát prostřednictvím tohoto formuláře)