Opavský majáles Studentské unie SU

Opavský majáles, jako tradiční studentská oslava jara a krás studentského života, přinesl i v této složité době radost, zábavu a kvalitní hudbu. Letos zcela výjimečně měl podobu prvního autokoncertu v Opavě. Konal se 29. května 2021 v podvečerních hodinách v Městských sadech u víceúčelové haly.

Majáles slavnostně zahájili primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil spolu s rektorem Slezské univerzity doc. Pavlem Tulejou. V rámci pestrého programu vystoupili skupiny Poetika, Th!s s Vojtou Kotkem a Munroe. Nechyběl křest sborníku Artemisia, který tvoří sbírka tvorby mladých studentů a jehož výtisky jsou volně dostupné v univerzitní knihovně.

Na programu byla rovněž studentská módní přehlídka limitované kolekce oblečení připravené k příležitosti 30. výročí Slezské univerzity, o jejíž kousky se následně soutěžilo, dále vyhlášení tradiční volby krále a královny majálesu. Samozřejmostí pro návštěvníky bylo zajištění občerstvení s dodáním jídla a pití přímo do auta. V nabídce se objevil tradiční majálesový speciál Slezáček, který byl uvařen v pivovaru Nová sladovna, a to jen pro příležitost konání této slavnosti.