Týden s filmy Slezské univerzity

Jakmile to bylo možné a hygienická opatření to umožnila, Slezská univerzita byla mezi prvními, která nabídla Opavanům ojedinělý venkovní kulturní zážitek v podobě volně dostupného promítání. Pět filmových večerů z dílen studijních programů Audiovizuální tvorba, Multimediální techniky a projektu Dobré vědět si mohla široká veřejnost vychutnat u Ptačího vrchu v sadech Svobody v Opavě na akci Týden s filmy Slezské univerzity. Promítalo se každý den od pondělí 24. května až do pátku 28. května 2021 vždy v čase od 20.00 hodin, a to nejméně dvě hodiny, za dodržení aktuálních hygienických opatření.

Na své si přišli fanoušci téměř všech žánrů. Mezi promítanými snímky se objevily například dokumentární road movie o cestě našich studentů za zatměním Slunce do Chile, hudební videoklipy, filmové zpovědi osobností z fóra Meltingpot, ale také vizualizace poezie, filmové eseje, či pozoruhodné dokumenty, přinášející nejen odpovědi, ale také otázky. Programová nabídka čítala více než čtyři desítky snímků. Aby si diváci snímky co nejvíce vychutnali, měli jsme pro ně připravené k sezení židle s podsedáky a deky, které hojně využili k pohodlnému sledování na trávě z vršku Ptačího vrchu, nebo později večer také k zahřátí.

Akce Týden s filmy Slezské univerzity byla součástí akcí připomínající výročí 30 let vzniku univerzity ve městech Opava a Karviná.