Slezská univerzita na Colours of Ostrava 2019

Už od roku 2016 nechybí v zázemí jednoho z největších evropských festivalů stánek Slezské univerzity s doprovodným programem pro všechny příchozí, co se chtějí bavit, ale také poučit a poznávat.

Návštěvníci si v našem stánku mohli vyzkoušet simulaci účinků alkoholu a jiných drog, simulaci řízení auta pod vlivem těchto látek nebo zjistit, jak správně poskytnout první pomoc. Také se naučili ovládat robota, zažít virtuální realitu a pozorovat černou díru, hravě si poradit s financemi či řádně zapojit mozkové závity díky matematickým hlavolamům. Setkali se s naším živým maskotem a odnesli si nějakou tu sladkost a dárek. A náš rektor, doc. Pavel Tuleja, byl hostem mobilního festivalového studia Hitrádia Orion.

Slezská univerzita se rovněž, prostřednictvím vedoucí oboru Audiovizuální tvorba (AVT) Moniky Horsákové, zapojila do programové přípravy, konkrétně do příprav mezinárodního diskusního fóra Meltingpot. Pod jejím vedením vznikl projekt Voices of Meltingpot, jehož náplní byly filmové zpovědi dvaceti osobností, které na Meltingpotu vystupovaly. Rovněž dramaturgicky připravila scénu Czech Stories a Slow Culture Atelier a jeden den na Alarm Stage. Hlavním produkčním Meltingpotu byl Mikuláš Odehnal, taktéž z oddělení AVT. Na festivalu vystoupil s autorským čtením básník a literární historik Jakub Chrobák z našeho Ústavu bohemistiky a knihovnictví, který také vedl workshop tvůrčího psaní. Další pedagog ústavu, Miroslav Zelinský, se na Meltingpotu již tradičně ujal role moderátora.

Navíc naši studenti a absolventi měli možnost vyhrát celofestivalový volný vstup pro sebe i partnera a zaměstnancům jsme nabídli zvýhodněné vstupné. Děkujeme, že jste si to s námi užili JINAK.