• 20.12.2021

Článek v časopise Ekonomie a Management

V nejnovějším čísle časopisu E+M, Ekonomie a Management, vyšel článek autorské dvojici Ing. Kateřina Matušínská, Ph.D. a Ing. Michal Stoklasa, Ph.D. na téma "ADVERTISING STRATEGY ACCORDING TO THE CONCEPT OF THE FCB MODEL IN THE CONDITIONS OF THE VARIOUS GENERATIONS"
  • Lenka Přečková
  • 26.11.2021
  • Staženo dne 13.12.2021

Mezinárodní studentský seminář opět na OPF

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhla již sedmnáctá soutěž o nejlepší prezentace v rámci Mezinárodního studentského semináře s oficiálním názvem „International Student Seminar on Management and Financial Issues“. Akci organizovala naše Obchodně podnikatelská fakulta a polská Politechnika Rzeszowska, Fakulta managementu.
  • 02.11.2021

Město Karviná ocenilo naše pedagogy

U příležitosti Dne učitelů každoročně oceňuje statutární město Karviná pedagogické pracovníky škol působící na území města Karviné.
  • 02.11.2021

Doktor Klepek prezentuje na akci Týden Akademie věd České republiky

Již poněkolikáté se Slezská univerzita zapojí do organizace prestižního vědeckého festivalu Týden Akademie věd České republiky, dříve známého jako Týden vědy a techniky AV ČR.
  • Veronika Novotná
  • 20.05.2021
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Tradiční mezinárodní studentský seminář opět virtuálně na Opéefce

Ve dnech 18. a 19. května 2021 organizovala naše Obchodně podnikatelská fakulta tradiční setkání studentů Politechniky Rzeszowske, Fakulty managementu a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Tentokráte se akce účastnili i studenti z Ekonomické fakulty UMB v Banskej Bystrici.
  • David Jančar
  • 14.05.2021

Mezinárodní konference DEMSME 2021

Ve dnech 13.-14. května jsme pořádali mezinárodní vědeckou konferenci Decision making for Small and Medium-Sized Enterprises (DEMSME 2021). Organizátory jsou Katedra podnikové ekonomiky a managementu a Katedra informatiky a matematiky.
  • 29.04.2021

Projekt EFFECT SME z programu Horizont 2020

Inovační agentury se často potýkají s problémy při navrhování a realizaci podpůrných programů přispívajících k rozvoji start-upů a malých a středních podniků. Pro účinnou distribuci finančních prostředků a rozhodování o údržbě programů, redesignu nabídky a / nebo vytvoření zcela nových programů, které lépe vyhovují požadavkům, jsou zapotřebí metody a nástroje pro monitorování, hodnocení a posuzování dopadů.
  • 28.04.2021

Best Paper na konferenci International Days of Science

Jarka, Pavla a Petra se účastnily online konference International Days of Science v Olomouci s článkem Influence of COVID-19 on Financing Business Activities: lessons learned from Self-Employed Persons, který byl zároveň vyhodnocen jako Best Paper.
  • 20.04.2021

Kapitola v monografii od Palgrave

Téměř po dvou letech úprav se podařilo Jarce a Petře publikovat kapitolu "How Do Social Enterprises Deliver Tailored Support to Minority Entrepreneurs?" v knize The Palgrave Handbook of Minority Entrepreneurship, vydanou v nakladatelství Palgrave Macmillan.
  • Veronika Novotná
  • 19.04.2021
  • Staženo dne 19.05.2021

Virtuální International Student Seminar

Vyzkoušej si prezentaci v angličtině a získej 2.000Kč. Akce probíhá ONLINE v MS Teams.