• 05.09.2023
  • Sportovní portál SU
  • Staženo dne 31.10.2023

České akademické hry Olomouc 2023

Ve dnech 3. - 8. 9. probíhají České akdemické hry v Olomouci. Slezskou univerzitu reprezentují: Kristýna Štefcová - stolní tenis, Jana Fialová - lukostřelba, Jaromír Hendrych - kuželky a Michal Blinka - stolní tenis. No a máme 3 medaile o které se ve velmi kvalitní konkurenci postarali stolní tenisté Kristýna a Michal. Blahopřejeme
  • 05.09.2023

První rektor naší univerzity oslavil 100 let. Jeho jméno nově nese aula

Byla to velká sláva a úžasné setkání. První rektor naší univerzity profesor Martin Černohorský dne 31. srpna oslavil sté narozeniny a v pondělí 4. září přijel zúčastnit se slavnostního aktu, jímž naše nejkrásnější aula nadále ponese jeho jméno. Podobné cti se v historii Slezské univerzity někomu dostalo vůbec poprvé.
  • 04.09.2023
  • Staženo dne 05.10.2023

Univerzita třetího věku otevírá nové kurzy

Chcete se ve zralém věku vzdělávat na univerzitní úrovni, poznat nové přátele a smysluplně využít svůj čas? Pak neváhejte a přihlaste se na Univerzitu třetího věku Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné!
  • 28.08.2023

Pro ohrožené korály jsme vyběhali 8.170 Kč!

Naše univerzita je již čtvrtým rokem hrdým partnerem charitativního Běhu se Zoo Ostrava, která se každoročně v poslední prázdninový pátek touto formou snaží pomáhat ohroženým živočichům. Jedná se o akci, kdy účastníci běhu platí startovné, čímž se nominují na běh (nikoliv závod!) v krásném prostředí ostravské zoo a jejího botanického parku. Právě startovné pak tvoří výtěžek akce, který bude letos předán neziskové organizaci, která chrání pobřežní korálové útesy na Filipínách.
  • Veronika Novotná
  • 26.08.2023

Delegace aliance STARS EU navštívila naši univerzitu

V rámci aliance STARS EU měla Slezská univerzita v Opavě tu čest přivítat hosty z Hanze univerzity Aplikovaných Věd sídlící v Groningenu, v Nizozemsku. První den se delegace setkala s rektorem doc. Tomášem Gongolem, prorektorkou pro studijní a sociální záležitosti doc. Michaelou Weiss, prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem a zástupci jednotlivých součástí Slezské univerzity.
  • 22.08.2023
  • Staženo dne 15.09.2023

Registrace na Slavnostní promoce absolventů

Slavnostní promoce absolventů se koná v pátek 13. října 2023.
  • 11.08.2023
  • Staženo dne 31.08.2023

Projekt v Karviné sjednotil evropskou mládež ve snaze snížit uhlíkovou stopu

Mladí lidé z celé Evropy se zapojili do projektu Climate Exchange, Reducing our carboon footprint spolku Karvina Sustainably, který probíhal od 31. července do 8 srpna 2023 na vysokoškolských kolejích Slezské univerzity. Do tohoto projektu se zapojili účastníci celkem ze šesti zemí: Bulharska, České republiky, Řecka, Itálie, Portugalska a Turecka. Hlavním cílem bylo zvýšit ekologické povědomí a jejich znalosti.
  • 09.08.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Právě vyšlo nové číslo fakultního časopisu

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, drazí příznivci OPF. Dostává se vám do rukou magazín OPF, který již tradičně přináší sumář nejdůležitějšího dění v posledním půl roce na naší fakultě. A že byl tento půlrok na významné události skutečně bohatý dokládá 40 stran nabitých novinkami.
  • 07.08.2023
  • Staženo dne 30.09.2023

Fakulta získala dva projekty grantové agentury TAČR

Získali jsme dva projekty grantové agentury TAČR v programu SIGMA – Dílčí cíl 3: Podpora inovačního potenciálu společenských věd, humanitních věd a umění. V konkurenci 358 projektů uspěly hned dva projekty z dílny OPF z celkových 64 přijatých.
  • Karin Martínková
  • 02.08.2023

SUper Stage naší univerzity na letošních Colours opět zaujala

Letos se SUper Stage Slezské univerzity, oficiální scéna mezinárodního diskusního fóra Meltingpot na Colours of Ostrava, opravdu vydařila! Publiku se představilo celkem 32 zajímavých osobností z řad pedagogů, studentů i absolventů naší univerzity spolu s několika vzácnými hosty ve dvacítce vystoupeních, která vzbudila zájem, uznání i živé diskuse.