České akademické hry Olomouc 2023

  • David Jančar
  • 05.09.2023
Ve dnech 3. - 8. 9. probíhají České akdemické hry v Olomouci. Slezskou univerzitu reprezentují: Kristýna Štefcová - stolní tenis, Jana Fialová - lukostřelba, Jaromír Hendrych - kuželky a Michal Blinka - stolní tenis. No a máme 3 medaile o které se ve velmi kvalitní konkurenci postarali stolní tenisté Kristýna a Michal. Blahopřejeme

České akademické hry jsou exkluzivní pravidelnou multisportovní studentskou soutěží organizovanou Českou asociací univerzitního sportu vždy ve spolupráci s vybranou univerzitou. Hry jsou zároveň také množinou akademických mistrovství České republiky.

Letošní 21. ročník Českých akademický her bude hostí Univerzita Palackého v Olomouci a vysokoškolští sportovci tak po dvou letech zavítali zpátky do Olomouce. V hanácké metropoli v termínu 3.-7. září probíhají boje o titul Akademický mistr/mistyně v celkem 17 sportech. Mezi reprezentanty se objeví také účastníci akademických mistrovství světa, mezinárodních univerzitních mistrovství či světových univerziád.

Slezskou univerzitu v Opavě reprezentují:

  • Kristýna štefcová (FPF)– dlouhodobá opora našeho projektu UNIS a výborná reprezentantka SU ve stolním tenise. Bronzová ve dvouhře žen a zlatá ve čtyřhře žen spolu s Gabrielou Štěpánovou z Ostravské univerzity.
  • Jana Fialová (OPF) – lukostřelba. 4. místo v disciplíně – Hladký luk na 50m.
  • Michal Blinka (OPF) – taktéž člen projektu UNIS a stipendista VSC Victoria. Po vítězném a nervy drásajícím semifinále s A. Stalzerem se musel sklonit ve finále před hrou Radka Skály z Masarykovy univerzity. Přesto v nabité konkurenci mužské dvouhry je to vynikající výsledek.
  • Jaromír Hendrych (OPF) – kuželky

Všem účastníků děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme k výsledkům.


Jíří Helešic, koordinátor projektu UNIS na SU v Opavě