V pátek 12. května 2023 se v campusu Ostravské univerzity konala oslava Mezinárodního dne univerzitního sportu. Pořadateli byly Ostravská univerzita (OU) spolu s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO) a Slezskou univerzitou (SLU).

Akce se zúčastnila téměř stovka studentů 3. ročníků ostravských středních škol, jejich pedagogové a studenti – vrcholoví sportovci z pořádajících univerzit.  Nejvíce zájemců dorazilo ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.

Program začal prezentací projektu UNIS, poté koordinátoři projektu z OU, VŠB-TUO a SLU představili studijní programy svých univerzit a místo vrcholového sportu a sportu vůbec na OU, VŠB-TUO a SLU. Poté si studenti prohlédli nově vybudovaný campus OU, absolvovali workshop Sportovní trénink a pohybová hygiena jako prevence zranění. Řada středoškoláků se pak zapojila do některých pohybových aktivit pořádaných v rámci Sportovního dne Ostravské univerzity, vyrazila na badminton, beachvolejbal, fitness, lezení na umělé stěně, změřila si složení těla nebo závodila ve sprintu do sta schodů.

Regionální charakter oslavy Mezinárodního dne univerzitního sportu by měl být v Moravskoslezském kraji zachován i v příštích dvou letech, kdy jej ve svých prostorách uspořádají Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Slezská univerzita.