• 11.05.2023

Další úspěch v e-sportu, opětovně v CS:GO sekci!

Není pochyb, že se naší e-sportové sekci ve hře Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) daří. Svoji vítěznou šňůru potvrdila úspěchem na další významné akci – akademickém 3E mistrovství.
  • 10.05.2023

Slavnostní inaugurace nového rektora a nejvyšších představitelů dvou fakult

Dne 16. května se v kostele sv. Václava v Opavě za účasti rektorů vysokých škol, zástupců ministerstva školství, kraje, statutárních měst Opavy a Karviné a dalších významných hostů vědeckého, kulturního a společenského života uskuteční slavnostní inaugurace nového rektora Slezské univerzity doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr. a děkana Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné doc. RNDr. Ing. Roman Šperky, Ph.D.
  • 28.04.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Soutěž pro středoškoláky z oblasti financí popatnácté

Katedra financí a účetnictví uspořádala letos již patnáctý ročník soutěže o nejlepší esej z oblasti finanční gramotnosti pro studenty středních škol. V tomto roce soutěž tematicky navázala na problematiku kryptoměn, které byly námětem soutěže již v roce 2018 – studenti měli za úkol ve svých esejích zodpovědět na otázku „Kryptoměny – seriózní platební nástroj, nebo nejzábavnější způsob, jak přijít o peníze?“
  • Lenka Kendeová
  • 21.04.2023

Z e-sportového utkání jsme neodešli s prázdnou!

18. 4. 2023 chlapci z e-sportového týmu naší univerzity opět změřili síly s VŠB – Technická univerzita Ostrava. Přestože jsme ve League of Legends na hráče z VŠB-TUO ani tentokrát nestačili, v CS:GO jsme vybojovali jednoznačné vítězství a odnesli si výhru 10 000 Kč.
  • 19.04.2023
  • Staženo dne 10.05.2023

Registrace na Vyběhněte s OPF je spuštěna

Je nejvyšší čas začít trénovat, 10. května 2023 proběhne 9. ročník akce s názvem Vyběhněte s OPF. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,5 km).
  • 19.04.2023
  • Staženo dne 20.04.2023

Zjistí více o programu Inovativní podnikaní

Náš akreditovaný bakalářský studijní program Inovativní podnikání přináší finský koncept Team Academy® na Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Tímto vzdělávacím procesem za 23 let prošly tisíce absolventů z celého světa a každému z nich to změnilo život. Staň se jedním z nich.
  • 17.04.2023
  • Staženo dne 19.05.2023

Přípravné kurzy ke státním závěrečným zkouškám

Slezská univerzita Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné nabízí v rámci celoživotního vzdělávání přípravné kurzy ke státní závěrečným zkouškám.
  • 14.04.2023
  • Staženo dne 20.04.2023

Týden podnikavosti zase po roce u nás na fakultě!

Týden podnikavosti zase po roce u nás na fakultě! Můžete se těšit na Kariérní den, Den osobního rozvoje nebo dopoledne nejen pro střední školy. Studenti během těchto dní mohou ve foyer navštívit různé stánky firem, přednášky a workshopy. Připravena je také panelová diskuze na téma Klíčové dovednosti absolventů pro úspěch v e-commerce.
  • Dagmar Labudková
  • 06.04.2023
  • Staženo dne 20.04.2023

International Week na OPF: zapoj se a získej 3 kredity!

Ve dnech 24. - 28. dubna 2023 bude na fakultě probíhat International Week. Během této akce nás přijedou navštívit akademici a kolegové z našich zahraničních partnerských univerzit. Od úterý do čtvrtka budou probíhat přednášky v angličtině na různá témata a za aktivní účast na těchto přednáškách a seminářích ti nabízíme 3 kredity v rámci volně volitelných předmětů. Na přednášky je nutné se zaregistrovat.
  • 05.04.2023

Souboj univerzit: Podaří se slezské orlici pokořit ostravského vlka?

E-sportovní sezóna na Slezské univerzitě vrcholí. Naši hráči opět poměří síly s týmem z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V úterý 18. dubna se spolu utkají ve dvou herních titulech – League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive.