• 17.05.2023
  • Staženo dne 31.07.2023

Čtvrtý ročník akce International Week navštívily desítky účastníků ze zahraničí a zapojil se také rekordní počet studentů

Obchodně podnikatelská fakulta v týdnu od 24. dubna 2023 hostila 4. ročník akce International Week (dále též „IW“), jejímž cílem bylo poskytnout příležitosti pro diskusi a sdílení dobré praxe v oblasti internacionalizace vysokých škol, prohlubování spolupráce v rámci naší sítě partnerských univerzit a navazování nových kontaktů.
  • 17.05.2023
  • Staženo dne 30.06.2023

Zemřela Ing. Andrea Valentíny

S velkou lítostí v srdci oznamujeme, že nás dne 16. května 2023 po vážné nemoci navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Ing. Andrea Valentíny.
  • 16.05.2023

3E Akademické majstrovstvá v CS:GO: Tím SLUníčka dosiahol na bronzové umiestnenie!

V sobotu 13. 5. 2023 sa konal v meste Hradec Králové prestížny univerzitný e-športový turnaj v hre Counter Strike: Global Offensive (CS.GO) s názvom 3E Akademické majstrovstvá. Tohto turnaja sa zúčastnili tímy zo všetkých kútov Česka, ktoré s odhodlaním súťažili o titul najlepšej univerzity v hre CS:GO.
  • 15.05.2023
  • Staženo dne 30.06.2023

Výsledky 9. ročníku akce Vyběhněte s OPF

Máme za sebou úspěšný 9. ročník akce Vyběhněte s OPF, která se uskutečnila 10. května 2023.
  • 15.05.2023

Nevnímám rozdíl v moderním přístupu k lidem v bance a na univerzitě

Ing. Roman Hlawiczka, Ph.D., působí na Katedře financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, kam před přibližně dvěma roky nastoupil po dlouholetém působení v soukromé sféře. Stalo se to v době, kdy Slezská univerzita zaváděla standard HR Award. Povídali jsme si tedy o aspektech života na fakultě a o tom, jestli a jak se jej nově nastavené standardy dotýkaly a dotýkají.
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Zahrej si ping pong na béčku

Chcete svůj čas o přestávce mezi výukou využít aktivně? Pak si zahrejte stolní tenis!
  • Lenka Kendeová
  • 11.05.2023

Prohlášení k využití umělé inteligence (AI)

Od spuštění generativního jazykového modelu ChatGPT uplynulo již několik měsíců a od té doby se tento model vyvíjí nesmírně rychlým tempem. Není proto divu, že se kromě nadšení z nových technologických možností ozývají mezi odbornou i laickou veřejností obavy, nakolik a jakým způsobem zasáhne využívání AI do způsobu vzdělávání a hodnocení. Tyto obavy z narušení akademické integrity, případně neetického jednání, se však netýkají jen studentských prací, ale také vědeckých či uměleckých studií, publikací a prezentací. K umělé inteligenci je tak třeba přistupovat eticky a zodpovědně.
  • 11.05.2023

Další úspěch v e-sportu, opětovně v CS:GO sekci!

Není pochyb, že se naší e-sportové sekci ve hře Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) daří. Svoji vítěznou šňůru potvrdila úspěchem na další významné akci – akademickém 3E mistrovství.
  • 10.05.2023

Slavnostní inaugurace nového rektora a nejvyšších představitelů dvou fakult

Dne 16. května se v kostele sv. Václava v Opavě za účasti rektorů vysokých škol, zástupců ministerstva školství, kraje, statutárních měst Opavy a Karviné a dalších významných hostů vědeckého, kulturního a společenského života uskuteční slavnostní inaugurace nového rektora Slezské univerzity doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr. a děkana Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné doc. RNDr. Ing. Roman Šperky, Ph.D.
  • 28.04.2023
  • Staženo dne 21.05.2023

Zapoj se do přípravy almanachu absolventů

Začali jsme s přípravou Almanachu absolventů akademického roku 2022/23. Jedná se už o 26. almanach, který pro studenty naší fakulty připravujeme. Jeho cílem je poskytnout našim absolventům památku na jejich studium, spolužáky a pedagogy.