Konference RAGtime 22

• Jan Novotný
  • 24.09.2020
Fyzikální ústav Slezské univerzity v Opavě pořádá již 22. ročník konference RAGtime zaměřené na nejnovější poznatky ve výzkumu teoretické a relativistické astrofyziky. Vzhledem k opatřením v souvislosti se šířením COVID19 bude letošní ročník probíhat plně online.

V loňském roce jsme zaznamenali rekordní počet účastníků z celého světa. Sjeli se k nám přednášející např. z USA nebo z Číny. Z „domácích“ se účastnili vědci z naší univerzity, ale také z Univerzity Karlovy, z ČVUT, z Astronomického ústavu Akademie věd ČR a dalších institucí.

Hromadná fotografie z loňského ročníku RAGtime21. Hromadná fotografie z loňského ročníku RAGtime21.

V letošním roce bude konference věnována řediteli Fyzikálního ústavu profesoru Zdeňku Stuchlíkovi, který v létě oslavil jubilejní 70. narozeniny. V případě zájmu o účast na konferenci, se informujte na webových stránkách konference RAGtime22. Nebo u hlavních pořadatelů.

(Autor: Mgr. Debora Lančová)