• 22.10.2021
  • Staženo dne 25.10.2021

Dne 26.10. od 14 hodin je vyhlášeno ředitelné volno pro první ročníky

Dne 26.10. je pro studenty prvních ročníků Fyzikálního ústavu vyhlášeno od 14 hodin ředitelské volno z důvodu imatrikulace.
  • 22.10.2021

Přednáška ŽEŇ OBJEVŮ 2020 aneb Ohlédnutí za největšími objevy fyziky a astronomie

Přestože minulý rok si většina z nás bude pamatovat jako rok, kdy se celý svět pral s problémem globální pandemie a ve všem přibrzdil, nezastavil se úplně. Spousty vědeckých týmů pokračovaly ve svém výzkumu i přes zhoršené podmínky spojené právě s pandemií. Díky jejich odhodlání a vášni k nám na Slezskou univerzitu mohl přijet shrnout ty nejzajímavější a nejvýznamnější objevy ve fyzice a astronomii za minulý rok astrofyzik, astronom a popularizátor vědy RNDr. Jiří Grygar, CSc.

Vyhlášení kandidátů

Volební komise Fyzikálního ústavu v Opavě Slezské univerzity v souladu s harmonogramem doplňovacích voleb do Akademického senátu Slezské univerzity dne 8. 10. 2021 vyzvedla návrhy kandidátů. V termínu obdržela dva návrhy do studentské komory.
  • David Slosarczyk
  • Matematický ústav v Opavě

Mars Society

Druhá schůze První opavské společnosti pro dobývání Marsu

Filmová Silésia na ČT art! To nejlepší z oborů AVT a MMT pohromadě

Pět minut po nedělní půlnoci se mohli diváci televizní stanice ČT art dozvědět více o uměleckých oborech zaměřených zejména na audiovizuální dílo, které se na Slezské univerzitě vyučují. Že nevíte, co je to Filmová Silésia? Tak byl nazván speciální díl pořadu Průvan, který mapuje historii, dění a tvorbu oborů Multimediální techniky (MMT) a Audiovizuální tvorba (AVT). K vidění je několik skvělých studentských snímků v celé své kráse, tak si je nenechte ujít.
  • 19.10.2021
  • Staženo dne 21.10.2021

První studijní okénko proběhne 21.10.2021

Studijní referát FÚ připravil pro své studenty Studijní okénko, které bude sloužit jako poradna nejen pro studijní záležitosti.
  • 16.10.2021

Pedagog MMT Martin Petrásek převzal Cenu Persea za film Perkův dalekohled

Pokud jste neslyšeli o filmu Perkův dalekohled, zbystřete. Ve čtvrtek 14. října se konalo v kostele sv. Václava v Opavě slavnostní vyhlášení vítězných filmů devátého ročníku mezinárodního filmového festivalu T-film, který je v současnosti neodmyslitelně spjat s Opavskou kulturní organizací. Dokument z dílny Multimediálních technik (MMT) Perkův dalekohled si z galavečeru odnesl Cenu Persea.
  • 13.10.2021

Imatrikulace prvních ročníků proběhne dne 26. 10. 2021

Letošní imatrikulace proběhne dne 26. 10. 2021 v 15:30 v prostorách Unisféry.
  • 08.10.2021
  • Staženo dne 19.10.2021

Harmonogram voleb

Volební komise pro doplňovací volby do AS SU za Fyzikální ústav v Opavě Slezské univerzity v Opavě stanovuje harmonogram doplňovacích voleb do Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě za Fyzikální ústav do studentské komory.
  • 24.09.2021
  • Staženo dne 27.09.2021

Dne 27. 9. 2021 bude ředitelské volno

Na den 27. 9. 2021 je vyhlášeno ředitelské volno pro všechny studijní programy na Fyzikálním ústavu.