• 16.11.2020
  • Fyzikální ústav v Opavě

Co mají společného telekomunikace, COVID19 a astrofyzika?

Od začátku roku 2020 celý svět neřeší nic jiného, než pandemii COVID19 a s ní spojené problémy. Mimo medicíny, chemie a jiných věd se také fyzika snaží přijít s principy či způsoby, jak by bylo možné lidstvu v boji s pandemií pomoci.
  • Tomáš Lanča
  • 16.11.2020

RAGtime na doma!

Zajímají vás přednášky, které zazněly v rámci letošní konference RAGtime 22? I když probíhala online, můžete si nyní pustit záznamy ze všech přednášek na Youtube, na jejíchž zpracování se podílela studentka oboru Multimediální Techniky Vanda Kašlíková.
  • 11.11.2020

Opatření ředitele o uzavření budovy dne 16. listopadu 2020

Ředitel Fyzikálního ústavu v Opavě v rámci Opatření ředitele vyhlásil uzavření budovy na Bezručově náměstí 13 pro den 16. listopadu 2020 v tomto znění:
  • Tomáš Lanča
  • 11.11.2020
  • Fyzikální ústav v Opavě

Fyzikální ústav bude spolupracovat na prestižním grantu EXPRO

Projekt excelence v základním výzkumu EXPRO, na kterém budou vědci z Fyzikálního ústavu Slezské univerzity v Opavě spolupracovat s kolegy z Astronomického ústavu Akademie věd ČR dostal zelenou.
  • 10.11.2020
  • Fyzikální ústav v Opavě

Prof. Hubač o své knize, působení na FÚ a prof. Wilsonovi, který bude kvantové chemii velmi chybět

Pane profesore, vyšla Vám v roce 2009 kniha s názvem „Brillouin-Wigner Methods for Many-Body Systems“ pod nakladatelstvím Springer, která mezi odborníky dosáhla jistého věhlasu (celá publikace má asi 700 stažení, její jednotlivé kapitoly pak asi 4000). Podle její popularity mezi vědci se jedná jistě o důležitý počin, mohl byste nám téma své knihy a případně své působení na FÚ přiblížit? Například pro studenty prvních ročníků, kteří se s Vámi ještě v hodinách nesetkali, nebo pro doktorské studenty, kteří přišli z jiných univerzit?
  • 22.10.2020
  • Fyzikální ústav v Opavě

Výsledky voleb do akademické komory

Ve dnech 21. až 22. října 2020 se na Fyzikálním ústavu v Opavě odehrály volby do komory akademických pracovníků Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě. Voleb se zúčastnil dostatečný počet voličů a do komory akademických pracovníků byl zvolen Mgr. Martin Urbanec, Ph.D.
  • 20.10.2020
  • Staženo dne 24.10.2020

Konference RAGtime 22 běží na plné obrátky

Dne 19. 10. 2020 začal na Fyzikálním stavu v Opavě dvacátý druhý ročník konference RAGtime, který letos probíhá online. Letošní účast se řadí mezi jednu z největších v historii a to s 85 účastníky z celého světa a se 40 přednáškami. Až do pátku budou probíhat online přednášky prostřednictvím platformy Zoom a následné diskuze nejen přímo ve videopřenosu, ale také v chatu.
  • 12.10.2020
  • Staženo dne 22.10.2020

Vyhlášení kandidátů

Volební komise Fyzikálního ústavu v Opavě Slezské univerzity v souladu s harmonogramem doplňovacích voleb do Akademického senátu Slezské univerzity dne 12. 10. 2020 vyzvedla návrhy kandidátů. V termínu obdržela pouze jeden návrh a to do komory akademických pracovníků. Kandidátem je doktor Martin Urbanec.
  • 09.10.2020
  • Staženo dne 20.11.2020

Aktualizováno: Rektor zakazuje přítomnost studentů ve výuce do 20. 11. 2020

Rektor vydal na základě usnesení vlády ČR č. 997 Mimořádné upozornění, kterým v období od 12. do 20. 11. 2020 zakazuje osobní přítomnost studentů ve výuce. Výjimku z tohoto opatření mají pouze studenti na klinické praxi zdravotnických studijních programů.
  • 08.10.2020

Video Arman Tursunov přebírá cenu Milana Odehnala

Dne 9. 9. 2020 převzal doktor Arman Tursunov na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity cenu Milana Odehnala. Jan Mudra z Fyzikálního ústavu v Opavě natočil nejen jeho přednášku, ale také krátký spot s rozhovory se zástupci zainteresovaných stran. Níže máte možnost shlédnout obojí. Dále je také k nahlédnutí výsledková listina.