• 20.04.2021

Kapitola v monografii od Palgrave

Téměř po dvou letech úprav se podařilo Jarce a Petře publikovat kapitolu "How Do Social Enterprises Deliver Tailored Support to Minority Entrepreneurs?" v knize The Palgrave Handbook of Minority Entrepreneurship, vydanou v nakladatelství Palgrave Macmillan.
  • Veronika Novotná
  • 19.04.2021
  • Staženo dne 19.05.2021

Virtuální International Student Seminar

Vyzkoušej si prezentaci v angličtině a získej 2.000Kč. Akce probíhá ONLINE v MS Teams.
  • Dagmar Labudková
  • 14.04.2021
  • Staženo dne 16.05.2021

Spolupráce s komunitním centrem Archa Karviná

Komunitní centrum Archa Karviná již několik let spolupracuje s naší fakultou. V komunitním centru již „žije, bydlí a pracuje“ naše studentka doktorského studia Pavla, která tím zlepšuje své komunikační schopnosti, kreativitu a řídí své vlastní projekty. Jelikož je KC financováno přes nadační fond založený firmou Heimstaden, tak jako bonus dostali i další noví spolupracovníci z řad studentů OPF své vlastní bydlení.
  • Dagmar Labudková
  • 28.02.2021
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Nový profesní studijní program Digitální business

Fakulta získala do mozaiky nabízených studijních programů další nablýskaný kousek. Tentokrát se jedná o profesní studijní program Digitální business v bakalářském stupni, a to v prezenční formě. Národní akreditační úřad udělil akreditaci na 5 let, a tak se program zařadí do nabídky již pro letošní cyklus přijímacího řízení. Zájemci o studium se do něj budou moci hlásit již začátkem května 2021.
  • 24.02.2021

Další článek v časopise Sustainability

Další publikační zásah naší katedry v časopisu Sustainabilty do portfolia článků s impakt faktorem jde za dr. Bauerovou a dr. Braciníkovou. Kolegyně se v příspěvku věnují výsledkům svého výzkumu v oblasti nákupního chování a volby kanálů v době boomu online prodeje v ČR v roce 2019.
  • 11.01.2021

Článek v časopise Sustainability

Ve spolupráci s Ekonomickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici publikovali naši kolegové dr. Čemerková a doc. Malátek výsledky svého společného výzkumu z oblasti personalistiky. Srovnávací studie vyšla v časopisu Sustainability, který se nachází ve 2. kvartilu databáze Web of Science.
  • 07.12.2020

Článek v časopise Technological and Economic Development of Economy

Ve vědeckovýzkumné činnosti naší katedry se věnujeme i online nakupování. V nejnovějším čísle časopisu Technological and Economic Development of Economy (TEDE) vyšel článek dr. Klepka a dr. Bauerové právě na toto téma. Jedná se o časopis ve 2. kvartilu databáze Web of Science, což svědčí o kvalitní práci.
  • 28.11.2020
  • Staženo dne 28.12.2020

Tradiční mezinárodní studentský seminář tentokrát na Opéefce

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2020 organizovala naše Obchodně podnikatelská fakulta tradiční setkání studentů Politechniky Rzeszowske, Fakulty managementu a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Jednalo se již o patnácté setkání v rámci tohoto Mezinárodního studentského semináře s oficiálním názvem „International Student Seminar on Management and Financial Issues“. Poprvé se akce konala zcela online v MS Teams. Studenti tak přišli o tradiční večerní kulturní program, o to více byla akce zaměřena na odborný program. Události se zúčastnilo 29 studentů z mnohých zemí, např. Polska, České republiky, Slovenska, Indie. Karvinskou fakultu zastupovala skupina 19 studentů všech forem studia. Akce byla pořádána v rámci univerzitního projektu ISIP „Sdílení výzkumných aktivit studentů SU OPF v mezinárodním prostředí“, jehož řešitelem je dr. Stoklasa, a ve spolupráci s Oddělením zahraničních styků.
  • 22.10.2020
  • Staženo dne 25.11.2020

Setkání studentů SU OPF a Politechniky Rzeszowskiej

• 30.06.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Televize Polar reportuje o našich nových profesních programech

Regionální televize Polar natočila detailní reportáž o našich nových profesních studijních programech Marketing a Management v sociálních službách. Podívejte se na rozhovor s doc. Starzycznou a doc. Duháček Šebestovou, prohlédněte si naše nově zrekonstruované prostory a podejte si přihlášku ještě dnes.