Valašské muzeum v přírodě - exkurze 26.10. 2017

• David Jančar
  • 30.10.2017

Dne 26. 10. 2017 katedra CVA v rámci projektu „Podpora rozvoje vybraných profesně orientovaných studijních oborů na Slezské univerzitě v Opavě“, pořádala exkurzi do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jak pro zahraniční studenty v rámci ERASMUS programu, tak i pro zájemce z řad českých studentů, kteří studují vybrané obory na SU OPF.

V rámci exkurze byl s průvodcem, který vedl výklad v anglickém jazyce, navštíven areál Dřevěného městečka, které je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě, jakož i nejstarším muzeem v přírodě v celé střední Evropě. Dále byl navštíven areál Mlýnské doliny, který na druhé straně je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. V tomto areálu jsou sdruženy dodnes funkční technické stavby převážně na vodní pohon. Dalším areálem, který byl v rámci exkurze navštíven, byl areál Valašské dědiny, který je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. V poslední části programu exkurze byla navštívena jak nová stálá expozice o tradičním odívání na Valašsku s názvem „Jak jde kroj, tak se stroj“, tak i výstava věnována výtvarnému umění na Valašsku III.

Katedra CVA