Zažij mezinárodní spolupráci a vycestuj na týden do Holandska

  • Veronika Novotná
  • 09.10.2023
V tomto semestru startuje nový BIP (Blended intensive program) s názvem “Startup simulation game” s týdenní mobilitou v Holandsku. Přihlášky přijímáme do 22. října!

Autor: Dalibor Šimek

Ve spolupráci se zahraničními univerzitami sdruženými v alianci STARS EU letos pro studenty otevíráme nový BIP (Blended intensive program) s názvem “Startup simulation game”. V projektu bude zapojeno cca 30 studentů z různých univerzit napříč Evropou. V mezinárodních týmech budou procházet vzdělávacím kurzem, jehož středobod tvoří simulační hra od společnosti TopSim, která simuluje prostředí začínající firmy (startupu). V průběhu hry studenti budou muset dělat řadu rozhodnutí, která budou ovlivňovat hospodaření firmy. Zároveň budou mezi sebou soupeřit o tržní postavení s dalšími studentskými týmy, které tvoří fiktivní konkurenční prostředí.

BIP je rozdělen do dvou částí. První část tvoří online kolaborace v termínu 6. 11. - 30. 11. 2023.

Následovat bude týdenní mobilita (4. 12. - 8. 12. 2023) do holandského města Groningen, konkrétně na Hanze University. (Btw. jedno z nejpřívětivějších studentských měst na zemi - zkuste vygooglit a uvidíte!). Tato týdenní mobilita bude pokryta grantem Erasmus, takže studenti mají hrazenou cestu, ubytování a stravu. Aby toho nebylo málo, kurz je ohodnocen 6 ECTS kredity.

Pro více informací prosím kontaktujte:

  • Ing. Dalibor Šimka, Ph.D. (simek@opf.slu.cz) - informace o programu a výběrko
  • Ing. Radmilu Unuckovou (unuckova@opf.slu.cz, Oddělení zahraničních styků, místnost A302) - organizace mobility

Registrace: Studenti zpracují motivační dopis (cover letter) a CV v anglickém jazyce a dokumenty nahrají v termínu do 22. 10. 2023 do online formuláře. Výběrové řízení bude probíhat dne 25. 10. 2023 formou pohovoru od 10:00 v místnosti A309. Více informací také ZDE.