Welcome Days poprvé s mezinárodním Buddy týmem

  • Dagmar Labudková
  • 28.09.2022
Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro zahraniční studenty tzv. Welcome Days(WD), jejichž cílem je navzájem sblížit zahraniční studenty, integrovat je do nového prostředí a seznámit je se studijními záležitostmi.

Ve dnech 14.-16. září 2022 se uskutečnily WD, na kterých se poprvé realizoval také náš mezinárodní Buddy tým.  V rámci týmu spolupracují studenti např. z Indie, Nigérie či Číny, kteří si samotný proces začleňování mohli zažít na vlastní kůži již v předchozích letech a tak právě oni dokáží odhadnout nejlépe potřeby nově příchozích studentů. Tento semestr jsme tak mohli prozatím přivítat přibližně 10 studentů převážně z Indie, Turecka, Španělska a Bangladéše.

V rámci WD byly připraveny pro naše zahraniční studenty akce jako např. výlet do města na dvou březích řeky Olše – Těšína, který byl úspěšně uskutečněn ve středu a studenti se mohli dozvědět něco o rozmanité historii našeho regionu, ale také mnoho praktických informací o česko-polských vztazích. Čtvrteční plánovanou túru do Beskyd s návštěvou bobové drahý jsme museli nakonec změnit díky neplánovanému bouřlivému počasí, a tak jsme našli náhradní indoorovou aktivitu, která by mohla sblížit všechny studenty a tou se stala příprava 1. společného českého oběda – bramborových placek!

V pátek se konaly zápisy degree studentů, proběhla rovněž instruktáž k informačním systémům fakulty. V sobotu 17. září mohli studenti poznat českou hudební scénu díky tradičním hornickým slavnostem, které se konaly v parku Boženy Němcové v Karviné. Welcome Days jsou úspěšně za námi a studentům přejeme mnoho cenných zkušeností v Karviné a bohatý studentský život.