Welcome Days pro zahraniční studenty

• Lenka Přečková
  • 22.09.2019
Na týden předcházející začátku zimního semetru OZS připravilo již tradičně program pro nově přijíždějící zahraniční studenty.

• Ve středu 18. 9. proběhly zápisy zahraničních studentů do studia. Studenti se seznámili s univerzitní budovou a obdrželi prezentační balíčky.
  • Ve čtvrtek 19. 9. se konala prohlídka města. Studenti absolvovali návštěvu zámku, přilehlého parku a centra Karviné, kde proběhl společný oběd. Studenti měli možnost zařídit si studentské karty na autobus a vlak a seznámit se s nákupními možnostmi města.
  • Pátek 20. 9. byl věnovaný celodennímu výletu na Štramberk a do Muzea Tatry v Kopřivnici. Studenti se seznámili s historií města Štramberk, navštívili Štramberskou trúbu a místní kostel, ochutnali Štramberské uši a poobědvali pivní guláš v Městském pivovaru na náměstí. Poté se přemístili do muzea v Kopřivnici. Výletu se zúčastnili Erasmáci z Turecka a Francie, studenti z Číny a Indie v doprovodu českých "badíků", 1 vyučujícího a referentky OZS.
  • V neděli 22.9. zahraniční studenty čeká tradiční kolejní párty na oslavu začátku nového semestru :-)