Velikonoční oslava se zahraničními studenty

• Olha Hodunova
  • 04.04.2024
Zahraniční studenti se sešli na příjemné velikonoční oslavě na naší fakultě. Byla to radostná událost plná smíchu, dobrot a svátečních aktivit.

Velikonoční akce, která se konala 3. dubna na fakultě, byla živou oslavou kulturní rozmanitosti a společných tradic. Zahraniční studenti společně s buddy týmem se sešli, aby předvedli své jedinečné velikonoční zvyky a obohatili setkání o široké spektrum kulturních zážitků. Prostřednictvím poutavých prezentací studenti poskytli náhled do významu Velikonoc ve svých domovských zemích, takže zahraniční studenti zjistili, že Velikonoce v Česku nejsou tak morbidní, jak se může na první pohled zdát, ale že slouží k zajištění zdraví a krásy všech žen.

Mezi prezentacemi se na akci konaly dvě soutěže, které přinesly zábavu a vzrušení prostřednictvím objevováním typicky českých tradic. V první soutěži studenti předvedli svou hbitost a šikovnost tím, že se pokusili vyfouknout syrová vejce, která vyvolala radostné reakce publika. Ve druhé soutěži studenti popustili uzdu své kreativitě při zdobení velikonočních vajec, přičemž „Vítěz o nejkrásnější kraslici“ byl určen podle nejhlasitějšího potlesku. Vítězové obdrželi typickou velikonoční nadílku, která udělala všem velikou radost.

Studentu měli také příležitost ochutnat tradiční velikonoční pokrmy, jako jsou chlebíčky a koláče, které dodaly události lahodnou chuť místní kuchyně. S úsměvem a sdílením kulturních tradic se velikonoční oslava stala nejen radostným setkáním, ale také nezapomenutelným zážitkem.