SU OPF je součástí nového projektu "INNlocal" v rámci aliance STARS EU

• Veronika Novotná
  • 25.01.2024
Slezská univerzita v Opavě, portugalský Polytechnic Institute of Bragança a německá Bremen University of Applied Sciences jsou společně s National Institute of Administration a FEFAL Foundation partnery projektu INNlocal, jehož zahájení se uskutečnilo v prosinci 2023 v potugalské Mirandele.

Projekt INNlocal je jedním z výsledků spolupráce v rámci aliance STARS EU. Hlavním cílem projektu je podpora multidisciplinární spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami, včetně akademické obce, výzkumných pracovníků, místní veřejné správy, soukromých organizací, neziskových organizací a občanské společnosti. Jejich společným cílem je řešit společenské výzvy, jako je environmentální udržitelnost a rozmanitost, inkluze a občanství, prostřednictvím inovativních řešení. Cílem této spolupráce je ovlivnit místní, regionální, národní i globální úroveň zlepšením místních veřejných služeb a rozvojem vzdělávání a výzkumu.

Konkrétní cíle zahrnují identifikaci potřeb inovačních dovedností, společné navrhování vzdělávacích programů, provádění pilotních implementací a sdílení výsledků se zúčastněnými stranami. Projekt poskytne referenční hodnoty, profily, databáze a plány pro podporu inovací v místní veřejné správě se zaměřením na udržitelnost, rozmanitost, inkluzi a občanství. Nabídne také možnosti vzdělávání, mikrocertifikáty a interaktivní nástroje na podporu inovací v místních veřejných službách.