Čert, Mikuláš a Anděl osobně na fakultě

• Lenka Přečková
  • 13.12.2023
Oddělení zahraničních styků spolu s Buddy týmem uspořádalo na fakultě opět mikulášskou besídku pro zahraniční studenty.

Mikuláš, anděl a především čert měli letos na OPéeFce opravdu dlouhou směnu, neboť měli za úkol odměnit či potrestat naše zahraniční studenty za jejich činy tohoto roku. Studenti se tak mohli 6. prosince dozvědět více o našich tradicích, a poznali jeden z našich nejveselejších svátků – oslavu sv. Mikuláše. Příchod Mikuláše, anděla a čerta připadá na 5. prosince, období Adventu, který je spojen s kouzelným časem v roce, kdy se rozhoří svíčky na adventním věnci a domácí pohoda je ovoněná skořicí a ve vzduchu visí příslib vánočních svátků.

Čeští i zahraniční studenti se poděli o své vánoční tradice, a tak jsme mohli vidět srovnání např. mezi českou a indickou kulturou. A poté studenty překvapil samotný Mikuláš, anděl a čert svou osobní návštěvou! Přišli s nápadem, že každý student si musí vybrat úkol z Mikulášské čepice, který bude muset splnit. Studenti se s nadšením chopili této příležitosti a plnili úkoly od zpívání písní až po představování se v češtině, či předvádění lásky beze slov pomocí pantomimy.

Dokonce i nezbední studenti, kteří si vylosovali dva úkoly, se s chutí pustili do výzev. Studenti mohli také ochutnat tradiční adventní pokrmy, jako například tradiční vánočka s máslem a rozmanité cukroví. Atmosféru umocnil tradiční adventní svařák, který okořenil náladu všech přítomných. Všechny tyto aktivity spojily studenty a vytvořily nezapomenutelný zážitek, na který zahraniční studenti budou ještě dlouho vzpomínat.