University West hostila úvodní setkání aliance STARS EU

• Lenka Přečková
  • 12.12.2023
Od 4. do 6. prosince se na University West ve švédském Trollhättanu sešlo přibližně 100 účastníků z devíti partnerských univerzit aliance STARS EU. Tímto setkáním byly oficiálně zahájeny činnosti v rámci osmi pracovních balíčků (tzv. Work Packages) tvořících projekt Evropské univerzitní aliance financován Evropskou komisí.
Akce se osobně zúčastnili také zástupci Slezské univerzity, mezi nimiž byli Roman Šperka (děkan SU OPF), Jana Šimáková (proděkanka pro zahraniční styky SU OPF), Anna Novák Šefraná (STARS EU officerka), Barbora Hamplová (členka skupiny Communication group) a Dalibor Šimek (vedoucí zájmové skupiny Entrepreneurship and Innovation). Do hybridních jednání jednotlivých pracovních skupin měli možnost se vzdáleně připojit i ostatní zaměstnanci zapojení do projektu.

Přestože už v minulosti byly položeny značné základy, 1. listopad byl oficiálně určen jako datum zahájení činnosti STARS EU jako nově vzniklé Evropské univerzity. Po úvodních projevech se 5. prosince a 6. prosince dopoledne uskutečnila týmová setkání. Vedoucí jednotlivých pracovních balíčků (Working Packages) tato zasedání koordinovali. Cílem bylo určit první úkoly a stanovit harmonogram jejich realizace.

Navzdory převažujícím online aktivitám v rámci aliance poskytují osobní setkání, jako byla tato, přímější platformu pro diskuse a postupování v plnění cílů. Další příležitost k osobnímu setkání poskytne konference na univerzitě Franche-Comté ve francouzském Besançonu plánovaná na 21. - 22. března 2024.

Více informací naleznete na webu STARS EU.