Prohlídka pivovaru Radegast: Kulturní a chuťový zážitek pro zahraniční studenty

• Lenka Přečková
  • 22.06.2023
Nedávný výlet, který začátkem června zorganizovalo Oddělení zahraničních styků SU OPF, byl pro zahraniční studenty skvělou příležitostí, jak se blíže seznámit s českým pivovarnictvím.

Autoři: Tuğba Sahin, Baran Yaşin, Veronika Maťková

Radegast patří k nejmladším značkám piva na trhu, která se vyšvihla mezi nejpopulárnější piva v zemi. Jedná se o typické české pivo typu pilsner, které vzniklo pod vlivem plzeňských piv. Radegast se v pivovaru v Nošovicích vyrábí od 70. let minulého století a od té doby jeho obliba stále roste. Chuť piva je více hořká než u klasického ležáku, což ho činí jedinečným. Radegast vyrábí nejoblíbenější druhy piva: 10° a 12°. Nabízí také nealkoholická piva Birell včetně ovocných variant, které jsou vhodnými společníky v horkých letních dnech.

Pivovar Radegast patří mezi moderní české pivovary a za zmínku stojí, že mají plně automatizované sklady piva bez lidské práce. Po vstupu do továrny návštěvníky přivítá okouzlující atmosféra. Pan průvodce poskytl naší zahraniční skupině studentů zajímavé informace o historii továrny i veškeré detaily procesu vaření piva. Na konci prohlídky měli studenti z Nigérie, Turecka, Indie a Maroka možnost pivo také ochutnat.