• 18.12.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Posluchači debatovali s náměstkem primátora na vánočním posezení

V předsvátečním čase navštívil naši fakultu náměstek primátora Města Karviné Radim Slíva, aby se setkal s posluchači Univerzity třetího věku na společném vánočním posezení. Hostem byla rovněž pracovnice vztahů s veřejností, redaktorka Karvinského zpravodaje, Martina Orgoníková.
  • 07.12.2023

V prosinci se posluchači setkali se záhadologem Arnoštěm Vašíčkem

Dne 6. prosince 2023 se konala přednáška známého záhadologa, spisovatele, cestovatele a scénáristy Arnošta Vašíčka Lovec záhad. Jelikož se akce konala ve Velkém sále OPF, pozváni byli rovněž zaměstnanci, studenti a široká veřejnost.
  • 04.09.2023
  • Staženo dne 05.10.2023

Univerzita třetího věku otevírá nové kurzy

Chcete se ve zralém věku vzdělávat na univerzitní úrovni, poznat nové přátele a smysluplně využít svůj čas? Pak neváhejte a přihlaste se na Univerzitu třetího věku Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné!
  • 31.07.2023

Slavnostní zakončení akademického roku 2022/2023

Za zvuku slavnostních fanfár nastoupili v doprovodu svých rodinných příslušníků a blízkých dne 20. června 2023 do Velkého sálu Obchodně podnikatelské fakulty slavnostně odění a naladění posluchači Univerzity třetího věku. Poté je následovali zástupci vedení univerzity a fakulty, akademičtí pracovníci a další hosté, aby se zúčastnili slavnostního předávání osvědčení za úspěšné absolvování řednáškových cyklů a vzdělávacích kurzů U3V.
  • 31.07.2023

Další rok U3V za námi

Uplynulý akademický rok 2021/2022 byl, pokud jde o zájem o studium Univerzity třetího věku (U3V), poznamenán ještě dozvuky opatření a omezení z doby koronavirové epidemie. Posluchači si hledali cestu ke společnému vzdělávání postupně a pomalu podobně jako je tomu při návratu do restaurací, divadel a podobně. Někteří senioři si v době vynucené pauzy v prezenční výuce našli jiné aktivity, např. pobyty na chatě, péče o zahrádku, domácího mazlíčka, samostudium, umělecké činnosti či jiné koníčky.
  • 30.07.2023

Exkurze do Kroměříže

Vzpomeneme-li na zimní semestr akademického roku 2022/2023, můžeme označit exkurzi Univerzity třetího věku (U3V) za „industriální“ a „technicky orientovanou“. Uskutečnila se na podzim do Pivovaru Nošovice a byla určena po dlouhé době spíše mužské části posluchačů U3V. Výklad o historii pivovaru, prohlídka výrobních hal a závěrečná ochutnávka byly bezesporu zajímavé a sklidily úspěch.
  • 30.01.2023
  • Staženo dne 21.02.2023

Univerzita třetího věku otevírá nové kurzy

Je Vám více než 50 let? Zajímáte se o Evropskou unii nebo právo? Chcete se naučit cizí jazyky nebo se věnovat zdravému pohybu? Pak je tu pro Vás připravena pestrá nabídka studia Univerzity třetího věku na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné!
  • 20.10.2022
  • Staženo dne 31.12.2022

Ocenění posluchačů Univerzity třetího věku

Posluchačům Univerzity řetího věku před ocenění za nejlepší seminární práce proděkan pro studijní a sociální záležitosti doc. Mgr. Petr Suchánek, Ph.D.
  • 23.08.2022
  • Staženo dne 25.09.2022

• 06.03.2022
  • Staženo dne 31.03.2022

Univerzita třetího věku zahájila Letní semestr

V letním semestru akademického roku 2021/2022 uvítala OPF ve svých lavicích také seniory Univerzity třetího věku. Tito dříve narození posluchači si postupně hledají cestu na fakultu po období zrušení prezenční výuky, resp. omezujících opatření v důsledku koronavirové epidemie.