Pro zájemce, nevlastnící potřebné technické vybavení nebo s nižší informační gramotností byl připraven počítač v kanceláři koordinátorky U3V Mgr. Dagmar Sohrové, která jim zároveň byla při přihlášení nápomocná. Některým účastníkům byly vytvořeny emailové adresy, které mohou do budoucna využívat nejen ke studiu „Překvapilo mě, že jsem se ze strany nesetkala s žádnou negativní reakcí, ale naopak se snahou, vstřícností a vděčností“, uvedla koordinátorka.
Nejpočetnější skupinu tvoří 60 posluchačů přednáškového cyklu Příběhy evropských měst, který připravil Dr. Lubomír Nenička v rámci dvouletého studijního programu Cesty evropskou historií. Bohužel vzhledem omezeným možnostem prostorového zabezpečení se nedostalo na všechny zájemce o toto atraktivní téma. Naopak ve vzdělávacím kurzu Senioři na internetu studuje malá komorní skupinka se zájmem o základy práce s internetem a jeho vybranými službami z pohledu bezpečnosti, vyhledávání a ověřování informací.
A jako tradičně velká část posluchačů se vzdělává v jazykových kurzech angličtiny na různých úrovních vstupních znalostí. Těm se věnují již řadu let lektoři dr. Janusz Karpeta a Mgr. Martina Chylková, kteří se snaží laskavým přístupem posluchače především zbavit ostychu z mluveného projevu.
OPF nezapomíná ani na tělesnou kondici svých svěřenců. Manželé Helešicovi z Katedry Cestovního ruchu a volnočasových aktivit pro seniory každoročně připravují kurz Pohybová hygiena a zdravý pohyb, o který je takový zájem, že probíhají 2 paralelní skupiny cvičenců. Cvičení zahrnuje např.: jógové pozice a sestavy, cvičení na rovnováhu, cvičení s pomůckami, základy pilates a zpevňování těla či netradiční hry a žonglování.
Nad rámec výuky se mohou letos posluchači těšit na různé mimoškolní činnosti (kulturně vzdělávací akce) jako součást jejich všestranného rozvoje: besedy s významnými osobnostmi či institucemi zabývající se aktivitami pro seniory (např. Městská policie, Regionální knihovna).