Posluchači debatovali s náměstkem primátora na vánočním posezení

• Lenka Přečková
  • 18.12.2023
V předsvátečním čase navštívil naši fakultu náměstek primátora Města Karviné Radim Slíva, aby se setkal s posluchači Univerzity třetího věku na společném vánočním posezení. Hostem byla rovněž pracovnice vztahů s veřejností, redaktorka Karvinského zpravodaje, Martina Orgoníková.
Účelem tohoto setkání u punče a cukroví bylo neformální povídání o životě ve městě, tak jak jej vidí jeho dříve narození občané.

Ukázalo se, že Radim Slíva není jen představitel vedení města, ale především „srdcař“, Karviňák tělem i duší, kterému osud města a jeho občanů není lhostejný a hodlá se naplno angažovat za zlepšení života v tomto mnohdy stigmatizovaném a neprávem podceňovaném městě. Probíralo se hlavně postavení Karviné v žebříčku kvality života v ČR (poslední místo), dále historické příčiny negativních jevů ve městě (nezaměstnanost, zadluženost), ale i jeho příznivé stránky a přednosti, o kterých mnohdy česká veřejnost nemá tušení. Radim Slíva během setkání prokázal, že má o dění v Karviné obrovský přehled, a to nejen v oblastech, které spadají do jeho kompetence (čistota ovzduší, oblast sociální a zdravotní a jiné). Dokázal totiž odpovědět na všechny otázky seniorů, ať se týkaly čehokoliv: technických závad, osvětlení, dopravní situace, poddolování. Také pohovořil o největších plánovaných investičních akcích, na kterých participuje rovněž Slezská univerzita (CEPIS, EDEN). Paní Martina Orgoníková doplnila pan náměstka o informace týkající propagace města v médiích a na sociálních sítích a nepříjemnostech a nebezpečí, se kterými se lze v dnešní době na sítích setkat.

Na konci setkání se nikomu nechtělo domů, všichni se cítili mezi svými. Bylo proto dohodnuto pokračování takových společných setkání v letních měsících nastávajícího roku 2024.