Daruj krev s OPéeFkou 2021

  • Lenka Přečková
  • 21.10.2021
Daruj krev s OPéeFkou a staň se dobrovolným dárcem krve... Připoj se k nám a pojď s námi darovat krev. Náš cíl je získat nové dárce z řad studentů a zaměstnanců Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Daruj krev s OPéeFkou a staň se dobrovolným dárcem krve...
Připoj se k nám a pojď s námi darovat krev.
Náš cíl je získat nové dárce z řad studentů a zaměstnanců Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Datum:

úterý 30.11.2021 od 9:00 - 10:00 hodin

Místo:

Transfuzní oddělení Nemocnice s Poliklinikou Karviná - Ráj

Registrace:

https://forms.gle/wy1CnMrGigJSmbbi9

Informace pro studenty:

Studenti OPF mají možnost za bezplatné odběry krve získat mimořádné stipendium rektora za bezplatné dárcovství krve, plazmy a kostní dřeně v příslušném akademickém roce. Mimořádné stipendium 1000 Kč bude přiznáno studentům prezenční i kombinované formy studia, kteří v období 1. září  - 31. srpna alespoň 2x bezplatně darovali krev nebo 4x bezplatně darovali plazmu.

Podmínky dárcovství krve:

Je Vám alespoň 18 let a máte nejméně 50 kg, cítíte se zdráv(a), snášíte dobře odběry krve, neberete pravidelně léky (vyjma hormonální antikoncepce), netrpíte chronickou ani infekční chorobou, v posledních sedmi dnech jste nepodstoupil(a) trhání zubů ani malý chirurgický výkon, neměl(a) jste v posledních 4 týdnech přisáté klíště. V posledních 6 měsících jste nepodstoupil(a) chirurgický výkon, nebyl(a) jste v přímém kontaktu s cizí krví, neporanil(a) jste se o jehlu, nebylo Vám nebo Vašemu partnerovi provedeno tetování nebo piercing. Nepobýval(a) jste v posledním roce v tropech nebo subtropech. Pro ženy: nemáte právě menses. Pokud splňujete tyto podmínky a máte zájem můžete se stát dárcem.

Bližší informace o dárcovství krve

Registrovat se
Nový obrázek

Darovat krav můžete v kterékoliv transfuzní stanici.

Nový obrázek

Poslední aktuality

Zobrazit všechny aktuality