Nové přístupy k elektronickým informačním zdrojům pro pedagogy a studenty

  • Jan Woitek
  • 23.04.2020
Pro studenty a pedagogy Slezské univerzity jsou dočasně zpřístupněny další bohaté databáze elektronických informačních zdrojů.

ProQuest Ebook Central - Kolekce elektronických knih "Academic Complete Ebook Subscription" obsahující přes 180 tisíc titulů e-booků. Jedná se o polytematickou kolekci z produkce řady významných vydavatelů včetně univerzitních a akademických vydavatelství, jakož i malých ale důležitých vydavatelů, např. Cambridge university press, Greenwood press, Springer a další.

přístup přes: http://ebookcentral.proquest.com/lib/sluo-ebooks (přihlášení Shibboleth)


Zkušební přístup trvá do 30. 6. 2020.eBook subscription Harvard bussines Review Press Collection Trial - Obsahuje více než 600 e-booků z oblasti ekonomie, podnikání, karierního růstu, marketingu apod. Najdete v ní kompletní katalog elektronických knih Harvard Business Review.

Přístup přes: https://www.slu.cz/opf/cz/ukkdatabaze, kde je potřeba vybrat databázi EBSCO. Po přihlášení do databáze je nutné před vyhledáváním zaškrtnout výše uvedenou zkušební databázi. Je možné se přihlásit i vzdáleně- odkaz: http://search.ebscohost.com, přihlašovací údaje jsou:

User ID: s6271029
Password: Opava2020*

Zkušební přístup trvá do 31.5.2020.