Erasmus+ BIP: řešení výzvy v mezinárodním týmu s týdenní mobilitou v Portugalsku

• Lenka Přečková
  • 10.10.2022
Ve spolupráci se skupinou zahraničních univerzit sdružených v alianci STARS EU (The Strategic Alliance for Regional Transition) nabízíme program, ve kterém studenti v mezinárodních týmech řeší zadání firem a organizací z různých zemí EU. Spolupráce probíhá převážně online a částečně offline na týdenním výjezdu v Portugalsku na Polytechnic Institute of Bragança. Využij příležitosti vyzkoušet si mezinárodní spolupráci, zlepšit si angličtinu, získat cennou zkušenost a 6 kreditů k tomu!

Blended Intensive Programmes (zkráceně "BIP") jsou krátké intenzivní vzdělávací programy nově představené v rámci programového období Erasmus+ 2021-2027. BIP jsou kombinací virtuální a krátkodobé fyzické mobility (zpravidla 5 - 30 dní) a jsou charakteristické podporou a využíváním inovativních způsobů učení a výuky. Virtuální část umožňuje účast na výuce a školení odborníků všech zapojených partnerů. Fyzická krátkodobá mobilita následně umožňuje osobní spolupráci všech účastníků. Po úspěšném absolvování BIP je studentovi připsáno 6 ECTS kreditů v rámci volně volitelných předmětů.

Název programu: Challenge Based Innovation

Zapojené univerzity: Polytechnic Institute of Bragança (Portugalsko), Hanze University of Applied Sciences (Nizozemí), Bremen University of Applied Sciences (Německo), Universidad de La Laguna (Španělsko), South East Technological University (Irsko), SU OPF

Počet kreditů po úspěšném absolvování: 6 ECTS; jazyk výuky: angličtina

Harmonogram:

• Virtuální část: 28/11/2022 - 27/01/2023
  • Fyzická část* (Bragança, Portugalsko): 23/01/2023 - 27/01/2023

*Studenti obdrží stipendium na fyzickou část mobility, např. na ubytování a stravu.

Koncept BIP si naši studenti ozkoušeli spolu s kolegy a kolegyněmi z  Portugalska, Německa a Holandska poprvé už minulý semestr. Poslední běh programu "Challenge based innovation" měl několik týmu a několik výzev. Např. naši 2 studenti se účastnili týmu, který zpracovával komunikační strategii pro Expat centrum v Ostravě, s cílem nalézt způsob, jak správně oslovit vybraný zákaznický segment s nabídkou nových služeb. V průběhu semestru se tým každý týden scházel online a společně se posouvali v řešení. V průběhu projekt konzultovali se zástupci Expat centra nebo s marketingovými odborníky. V červnu pak letěli na týden do portugalské Bragancy, kde je čekal intenzivní vzdělávací program a následně prezentovali své výsledné řešení. Mimo to taky zapařili s dalšími zahraničními studenty, aby utužili týmového ducha.

"V programu BIP jsem měl možnost spolupracovat se studenty z různých zemí na komunikační strategii pro ostravskou organizaci, jež pomáhá expatům, aby se v našem kraji cítili jako doma. V průběhu semestru se náš pětičlenný tým scházel online a za pomoci přiděleného kouče objevoval svět marketingu a komunikace. Třešničkou na dortu se stal týdenní pobyt v Portugalsku, kde jsme se zúčastnili řady tematických seminářů a se členy týmu jsme připravili prezentaci našeho semestrálního projektu. Ve volných chvílích jsme poznávali portugalské vnitrozemí a užívali si atmosféry historického městečka Bragança. Díky programu jsem získal cennou mezinárodní zkušenost, vyzkoušel jsem si sestavit komunikační strategii a zlepšil si svůj projev v cizím jazyce. Především jsem však navázal jedinečná přátelství a užil si mnoho legrace." Mgr. Dominik Plíhal, student programu Management v sociálních službách

"Zpočátku jsem váhal, zda se této vzdělávací akce zúčastnit a přihlášku jsem podal až na poslední chvíli. Program mi svou strukturou a náplní velmi připomínal Business Gate Academy. Během semestru jsme se jako mezinárodní tým scházeli online dvakrát za týden. Pracovali jsme na zadání jedné z firem a následně odprezentovali výsledky naší práce na týdenním setkání v portugalském městě Bragança, kde jsme se potkali i s ostatními týmy a studenty z partnerských univerzit. Mimo přednášek a workshopů jsme měli i možnost objevit krásy exotického Portugalska. Domů jsme se vraceli s novými vědomostmi, kontakty na přátele z celé Evropy a s množstvím zážitků. Také jsem získal odvahu k tomu, abych sem vyjel studovat na celý semestr. Jestli tedy váháte stejně jako já na začátku, doporučuji nenechat si tuto jedinečnou příležitost ujít. Finanční podpora od školy a 6 ECTS kreditů jsou navíc příjemnými faktory, díky kterým je tato akce dostupnější a zajímavější." Daniel Mikušťák, student programu Bankovnictví, peněžnictví, pojišťovnictví

Na tento semestr máme vypsaný další kurz BIP – Challenge based innovation, do kterého nabíráme právě nyní. Stačí se přihlásit přes online formulář níže. Zažijete mezinárodní spolupráci, získáte cenou zkušenost, vycestujete do Portugalska a navrch 6 kreditů za splnění!

Pro více informací prosím kontaktujte

Registrace: Studenti zpracují motivační dopis a CV v anglickém jazyce a dokumenty nahrají v termínu do 14. 10. 2022 do registračního formuláře (přihlášení pomocí CRO@ad.slu.cz a CRO heslo).

Kompletní nabídka BIP nabízených partnerskou vysokou školou Polytechnic Institute of Bragança pro zimní semestr ZDE s termínem registrace do 15. 10. 2022.