Začal první semestr Team Academy

  • Lenka Přečková
  • 22.09.2022
V pondělí 19.9. se v edukační laboratoři OPF potkalo 25 týmových podnikatelů (2 týmové společnosti), jinými slovy prváků ve studijním programu Inovativní podnikání. Hned od startu máme studium nastaveno jinak. Žádné přednášky, ale hned od začátku týmové učení a učení se děláním (podnikáním).
Po organizačním úvodu následoval první trigger, kdy každý tým dostal 200,- a úkolem bylo za 3 hodiny tuto částku vlastní podnikatelskou aktivitou minimálně zdvojnásobit. Týmy k tomuto úkolu přistoupily velmi proaktivně. Někteří nakoupili bonbóny, květiny, deštníky (zrovna pršelo) a vydali se prodávat. Jiní nabídli své služby a tak např. třídili zboží v PEPCU nebo trhali plevel před řeznickou prodejnou.

Každopádně jsme se po 3 hodinách potkali všichni zpátky v Edulabu a zadání bylo více než splněno. Jeden tým přinesl částku 1700,- druhý poté 800,-. Následovala více než hodinová reflexe, kde jsme tuto zkušenost probrali ze všech úhlů a vyvstalo z ní několik důležitých ponaučení (důležitost argumentace, organizace a komunikace v týmu, nebát se odmítnutí, …).  

Jedná se teprve o první dny. Čekají nás 3 společné roky, které z našich týmových podnikatelů udělají “better version of themselves”.
www.inovativnipodnikani.cz