Pomoc pro Ukrajinu

  • Dagmar Labudková
  • 10.03.2022
Obchodně podnikatelská fakulta (OPF) se od samotného počátku vojenské invaze Ruska na Ukrajinu intenzivně zapojila do pomoci lidem postiženým válkou. Snažíme se podat pomocnou ruku a být oporou v těchto těžkých časech jak současným studentům fakulty pocházejícím z Ukrajiny a jejich rodinám, tak lidem, kteří před válkou museli uprchnout, potřebují ubytování nebo se zajímají o studium či práci na naší fakultě.

Jak pomáháme:


Díky vaší štědrosti a pomoci se nám podařilo pro tyto děti vytvořit 3 dětské koutky, které jste zaplnili plyšáky, autíčky, hrami, stavebnicemi a dalšími dětskými hračkami. Vyhrazený prostor v knihovně byl přetvořen v dětskou hernu. Zaplnili jste ji opět množstvím hraček, dřevěnou autodráhou, autíčky, panenkami, hrami, pastelkami, fixy, omalovánkami a dalšími dětskými hračkami. Přáli bychom Vám vidět ty rozzářené pohledy dětí, které si hrají v těchto prostorách.
Děkujeme za množství šatstva, kterým jste přispěli a stále přispíváte na oddělení rozvoje a vnějších vztahů. Oblečení pravidelně vozíme na koleje. Zde byl vyčleněn jeden pokoj, kde mají lidé možnost si v klidu vybrat oblečení pro sebe a své děti. Mnoho těchto lidí prchajících před válkou k nám přišlo pouze s minimem věcí.  Oblečení, které zůstane předáme do textilní banky k dalšímu využití.
V rámci finanční sbírky jsme dosud vybrali více než 21 tisíc. Za tyto peníze byly nakoupeny aktovky pro děti, které v těchto dnech nastupují do základních škol. Také jsme pořídili sady badmintonových setů, dětské míče ať si děti mohou hrát venku. Přehled využití financí v rámci sbírky je k nahlédnutí na oddělení rozvoje a vnějších vztahů.


Děkujeme nejen zaměstnancům, ale také:


Obci Petrovice u Karviné, která vyhlásila sbírku na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny a přispěla tak nejen oblečením, postýlkou, hračkami, hygienickými potřebami, ale také nakoupila plně vybavená pouzdra pro školáky.

Střední škole, Základní škole a Mateřské škole, Karviná, jejíž zaměstnanci prostřednictvím sbírky přispěli oblečením, hygienickými prostředky, hračkami a také koloběžkami.
Reklamní společnosti Darpres, s.r.o., která přispěla dětem potřebami na zpestření volného času (omalovánky, pastelky, fixy apod.).

Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.,  která dodala více než 20 balení různých druhů značkových nealkoholických nápojů pro osvěžení. 

Veolia Energie ČR, a.s., která věnovala sponzorský dar na poskytnutí vzdělávacích služeb pro uprchlíky (Kurz českého jazyka).

Komerční banka, a.s., která věnovala sponzorský dar na podporu podporu školství pro ukrajinské uprchlíky (Kurzy českého jazyka).Nakoupené aktovky pro děti do školy Nakoupené aktovky pro děti do školy
Darované potřeby pro školáky a koupené aktovky Darované potřeby pro školáky a koupené aktovky
Nakoupené batohy pro děvčata do školy Nakoupené batohy pro děvčata do školy
Nakoupené batohy pro děti do školy Nakoupené batohy pro děti do školy
Darované hračky, oblečení a potřeby do školy Darované hračky, oblečení a potřeby do školy
Darované oblečení Darované oblečení
Koupené sportovní vybavení pro volný čas Koupené sportovní vybavení pro volný čas
Darované hračky, oblečení a další potřebné věci Darované hračky, oblečení a další potřebné věci
Darovaný kočárek s panenkou Darovaný kočárek s panenkou
Předávání dárků od sponzora Předávání dárků od sponzora
Nakoupené sladkosti a hygienické potřeby Nakoupené sladkosti a hygienické potřeby
Sponzorský dar v podobě nealkoholických nápojů Sponzorský dar v podobě nealkoholických nápojů
Dětský koutek v knihovně Dětský koutek v knihovně
Darované hygienické potřeby a hračky Darované hygienické potřeby a hračky
Nakoupené sladkosti pro děti Nakoupené sladkosti pro děti

Naši studenti se zapojují do pomoci

Děti v knihovně Děti v knihovně
Děti v knihovně Děti v knihovně
Tvoření s dětmi Tvoření s dětmi
Jarní tvoření s dětmi Jarní tvoření s dětmi
Jarní tvoření s dětmi Jarní tvoření s dětmi
Mapa Karviné přeložená do ukrajinštiny Mapa Karviné přeložená do ukrajinštiny
Tvoření s dětmi Tvoření s dětmi
Procházka po Karviné Procházka po Karviné
Procházka po Karviné Procházka po Karviné