OPF získala akreditaci na unikátní finský vzdělávací koncept

• Michal Stoklasa
  • 11.01.2022
OPF si může připsat další významný úspěch na cestě za vizí profesní fakulty se specifickými a zajímavými studijními programy. Získali jsme pětiletou akreditaci na studijní program Inovativní podnikání, který na půdu Slezské univerzity přináší původně finský vzdělávací koncept Team Academy®.

Jedná se o studijní program, který se zcela vymyká zaběhlým standardům. Studenti se učí v týmech, ve kterých již v 1. ročníku zakládají reálnou firmu a začínají podnikat. Výuka tedy neprobíhá v klasických učebnách, ale studentům je ponechána velká volnost tvořit a rozvíjet se dle vlastních potřeb. V programu nefigurují klasičtí vyučující, ale týmoví koučové, kteří prošli ročním mezinárodním školením, aby získali potřebné kompetence k vedení týmů i jednotlivců.

Inovativní podnikání přináší unikátní spojení světa podnikání a vzdělání. Tento koncept je vyvíjen a ve světě funguje přes 20 let, takže se nejedná o žádný moderní, trendový výstřelek, ale propracovaný vzdělávací přístup.

Důkazem jsou i tisíce absolventů Team Academy® poboček z celého světa a jejich fascinující výsledky. Až 47 % absolventů po studiu dále podniká, ostatní se stávají úspěšnými lídry v různých organizacích.

Ke studijnímu programu jsme spustili samostatný web inovativnipodnikani.cz, kde se dozvíte více, včetně toho, že také přijímací řízení na tento ojedinělý studijní program probíhá trochu odlišným způsobem.