Erasmus Days 2023 s rozmanitým programem

• Lenka Přečková
  • 18.10.2023
Ve dnech 11. až 15. října se OPéeFka již tradičně zapojila do celosvětových oslav největšího mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+.

Ptáte se, co je smyslem Erasmus Days? Cílem těchto oslav je zviditelnit aktivity a projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat veřejnost o jeho možnostech a pozitivním přínosu. Tisíce škol a dalších vzdělávacích organizací po celé Evropě sdílely minulý týden svoje zážitky a zkušenosti z výměnných pobytů a projektů mezinárodní spolupráce, letos již posedmé. Česká republika se zařadila mezi desítku nejaktivnějších zemí. Zapojilo se celkem 53 států v Evropě i v zámoří. Nejvíc akcí se konalo v Turecku (3704), Francii (1937) a Španělsku (911).

Oddělení zahraničních styků si letos připravilo bohatý program pro studenty ve dnech 11. - 15. října. Studenti tak mohli poznat v průběhu 5 dnů, co nabízí program Erasmus+. Ve středu 11. října se studenti mohli zapojit do velkého množství aktivit. Ve foyer fakulty byl pro studenty připraven workshop k výjezdům do zahraničí. Studenti se dozvěděli informace týkající se zahraničních studijních pobytů, BIP (kombinace virtuální a krátkodobé fyzické mobility) a praktických stáží.

O zážitky ze svých pobytů se podělali samotní studenti, kteří Erasmus absolvovali. Proto si studenti mohli poslechnout zážitky svých spolužáků z destinací jako jsou např. Malta, Gdaňsk, Braganca, Siena či Cartagena. Studenti si rovněž připravili stánky jednotlivých zemí s občerstvením a nechyběl ani kvíz s možností výher. Všem výhercům soutěže srdečně gratulujeme! Večer byl zakončen naší legendární party „International night“, kde nejen zahraniční studenti představili své národní pokrmy, ale rovněž i své talenty v podobě národních tanců a písní.

Ve čtvrtek se konal workshop k výjezdům do zahraničí tentokrát v angličtině, neboť i zahraniční studenti OPéeFky mají možnost studovat v zahraničí. V podvečerních hodinách byli studenti a absolventi pozváni na celorepublikovou akci International Student and Alumni Meetup Ostrava, která proběhla vůbec poprvé v prezenční formě v novém City Campusu Ostravské univerzity.

V pátek si přišli na své příznivci adrenalinu a nečekaných zážitků, když se účastníci vydali na víkendový trip do Janíkova sedla v okolí Kopřivnice. Ve spolupráci s panem Kantorem z organizace Petrklíč a našim zahraničním studentem Samprasem Femi Robert ze studentského klubu The Talk Club si studenti mohli vyzkoušet dobrovolnickou činnost v podobě přípravy hájenky na zimu, společně si připravili indický národní pokrm a diskutovali o tématech život. prostředí apod.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem zúčastněným za skvělou spolupráci i pracovní nasazení. Tak zase za rok na viděnou!