Welcome Days poprvé s netradiční hrou

• Veronika Novotná
  • 02.10.2023
Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), jejichž cílem je navzájem sblížit nové zahraniční studenty, seznámit je se studijními záležitostmi a užít si trošku té zábavy.

Autor: Veronika Maťková

Ve dnech 20. - 22. září 2023 se uskutečnily WD, na kterých se realizoval náš sedmnáctičlenný mezinárodní Buddy tým. Tento semestr jsme tak mohli prozatím přivítat přibližně 12 studentů z Turecka, Španělska, Indie, Bangladéše, Ghany, a rovněž také po téměř tříleté covidové odmlce studenty z Číny.

Letošní program WD jsme okořenili o netradiční prvek zábavy. Ve středu jsme se rozhodli objevit malebné pohraniční město Těšín, které je situováno na území dvou států – Česka a Polska.  Návštěvu města jsme propojili s túrou na horu Filípku v nedalekých Beskydech, a tak jsme představili zahraničním studentům jeden z nejoblíbenějších českých sportů. Ve čtvrtek se konaly zápisy studentů, proběhla rovněž instruktáž k univerzitním informačním systémům a nechyběla ani návštěva Business Gatu.

V pátek studenti poznali Karvinou netradiční formou - hledáním pokladu! Studenti byli náhodně rozděleni do dvou týmů a museli se po městě pohybovat pouze pomocí papírové mapy se zákazem užití mobilních telefonů. První tým, který po splnění úkolů na trase po Karviné objevil poklad, vyhrál voucher na občerstvení ve zdejším bistru Bokovka. Welcome Days jsou úspěšně za námi a studentům přejeme mnoho cenných zkušeností v Karviné a bohatý studentský život!