• 06.06.2024

Druhé kolo přijímacího řízení na navazující magisterské studium

Děkan Fakulty veřejných politik vypsal druhé kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2024/2025 pro prezenční formu navazujícího magisterského studia programu Speciální pedagogika.
  • 06.06.2024

Druhé kolo přijímacího řízení na navazující magisterské studium

Děkan Fakulty veřejných politik vypsal druhé kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2024/2025 pro prezenční formu navazujícího magisterského studia programu Veřejná správa a sociální politika.
  • 04.06.2024

Rektor jmenoval děkankou Fakulty veřejných politik Martu Kolaříkovou

Na zasedání kolegia rektora Slezské univerzity v Opavě v úterý 4. června předal slavnostně rektor univerzity doc. Mgr. Tomáš Gongol, Ph.D. jmenovací dekret nové děkance Mgr. et Mgr. Martě Kolaříkové, Ph.D. Ta povede od listopadu Fakultu veřejných politik (FVP). Na tento post byla zvolena 10. dubna Akademickým senátem FVP.
  • 03.06.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pozvánka a organizační pokyny ke slavnostní promoci

Srdečně vás zveme na promoce absolventů, které se budou konat v aule Fakulty veřejných politik v Opavě na Bezručově náměstí 14.
  • 03.06.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den prevence v UniPointu nabídne program pro malé i velké

Univerzitní centrum UniPoint v OC Breda bude ve čtvrtek 27. června od 9.30 do 16.30 hodin hostit Den prevence, který pro veřejnost již řadu let připravuje Fakulta veřejných politik. Smyslem akce je zvýšit povědomí o důležitosti prevence, jejíž podceňování může mít bohužel nedozírné následky. A to nejen v oblasti zdraví, ale i v dalších sférách života.
  • 24.05.2024
  • Staženo dne 06.06.2024

V Moderních výzvách na téma Dospívající a současnost s Janem Svobodou

Ve středu 5. června usedne do křesla pro hosta v rámci přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL) psycholog Jan Svoboda. Na téma Dospívající a současnost bude od 11.15 hodin hovořit v aule Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14.
  • 17.05.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti pomáhají s dentální hygienou dětem na školách

V rámci předmětu Výchova k orálnímu zdraví se studenti Dentální hygieny z Fakulty veřejných politik mimo jiné učí, jak instruovat a motivovat ke správné technice čištění zubů. Praktické zkušenosti získávají nejen ve cvičné odborné učebně dentální hygieny, která je zřízená přímo v budově fakulty, ale i ve stomatologických ordinacích na Opavsku a v okolí. Spolu s pedagogy se zapojují do řady akcí pro veřejnost, kde šíří osvětu v oblasti primární prevence.
  • 16.05.2024

Téma Pomáhat a chránit na obrázcích dětí v UniPointu

Univerzitní centrum UniPoint v OC Breda zdobí malby a kresby dětí z opavských speciálních škol, konkrétně ze ZŠ Praskova, která vychovává zrakově postižené a děti s vadami řeči, ZŠ Dostojevského pro tělesně postižené a ze Základní a Praktické školy Slezského odboje.
  • 14.05.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta hostila další ročník Slezského dne sester

Fakulta veřejných politik (FVP) v úterý 14. května opět po roce hostila Slezský den sester. Podtitulem 26. ročníku tohoto odborného kongresu, který se koná pod záštitou Slezské nemocnice v Opavě, Moravskoslezského kraje a Ústavu nelékařských zdravotnických studií FVP bylo letos motto „Jdeme s dobou aneb pohled do současnosti“.
  • 13.05.2024
  • Staženo dne 01.06.2024

Výstava Ovdovění ve stáří doprovází Týden pro rodinu

V rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji, který v odstartoval v pondělí 13. května, je na Krajském úřadě v Brně instalována výstava Ovdovění ve stáří. Jejími autorkami jsou pedagožky naší fakulty PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA a Mgr. Bc. Jana Kočí, Ph.D. K vidění tady bude až do konce května.