Den prevence v UniPointu nabídne program pro malé i velké

• Lada Dobrovolná
  • 10.06.2024
Univerzitní centrum UniPoint v OC Breda bude ve čtvrtek 27. června od 9.30 do 16.30 hodin hostit Den prevence, který pro veřejnost již řadu let připravuje Fakulta veřejných politik. Smyslem akce je zvýšit povědomí o důležitosti prevence, jejíž podceňování může mít bohužel nedozírné následky. A to nejen v oblasti zdraví, ale i v dalších sférách života.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Na deseti stanovištích budou připraveny aktivity, které s problematikou prevence seznámí odlehčenou a zábavnou formou děti i dospělé.

Studenti a pedagogové Ústavu nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) připravili program, který je zaměřen na edukaci v oblasti dentální hygieny, návštěvníci se seznámí se správnou technikou čištění zubů i prevencí zubního kazu. „Zájemci se budou moci naučit správně vyšetřit prsa, poradit se ohledně preventivních vyšetření, nechat si změřit krevní tlak, cholesterol, hladinu cukru v krvi či BMI a obvod pasu s ohledem na riziko metabolického syndromu,“ vyjmenovává vedoucí ÚNZS doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D.

Za spoluúčasti Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě je připraveno i testování na HIV, syfilis či hepatitidu typu C. „Ke spolupráci jsem přizvali také lékaře a zdravotníky ze Slezské nemocnice Opava, kteří budou zajišťovat konzultaci v prevenci rakoviny kůže, měření plicní ventilace spirometrií a předvedou ukázky resuscitace,“ dodává Yvetta Vrublová.

Ústav pedagogických a psychologických věd se svými aktivitami bude věnovat především dětem. Přichystány má hry sloužící jako nástroj pro zvládání stresu a příklady tvořivé práce s umělou inteligencí.

Ústav speciální pedagogiky se zaměří na praktické ukázky preventivních logopedických cvičení pro děti a aktivity na rozvoj smyslové percepce, které pomáhají zvýšit školní úspěšnost žáků.

Den prevence se koná v UniPointu 2x ročně za finanční podpory města Opavy.

Nový obrázek