• 16.09.2024

Informace k odkladu začátku zimního semestru na Slezské univerzitě

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti. Vzhledem k aktuální krizové situaci způsobené rozsáhlými povodněmi se z rozhodnutí rektora Slezské univerzity odkládá začátek výuky v zimním semestru na 30. září 2024.
  • Jan Novotný
  • 16.09.2024
  • Fyzikální ústav v Opavě

Aktuální informace k povodňové situaci

Z důvodu aktuální povodňové situace se mění provozní doba budovy na Bezručově náměstí 13, posouvá se začátek výuky v zimním semestru a termín zápisu prvních ročníků!
  • 15.09.2024

Slezská univerzita nabízí psychologickou pomoc a krizové poradenství

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti, uvědomujeme si, že aktuální krizová situace spojená se záplavami významně zasahuje do života mnohých z vás a vašich rodin, a proto pro vás připravujeme různé formy podpory.
  • 14.09.2024

Aktuální informace k povodňové situaci v Opavě a Karviné

Vážení zaměstnanci, studenti a přátelé Slezské univerzity, vzhledem k závažnosti povodňové situace v Moravskoslezském kraji jsme se vás rozhodli alespoň stručně informovat o aktuálním stavu a opatřeních přijatých Slezskou univerzitou v Opavě a Karviné.
  • 13.09.2024

Ve středu 18. září vyhlížejte částečné zatmění Měsíce

Ve středu 18. září 2024 v časných ranních hodinách nastane částečné zatmění Měsíce. Bude sice jen malé, ale velmi dobře viditelné. Pro jeho pozorování budeme mít příznivé pozorovací podmínky – Měsíc bude zapadat až v době očima nepozorovatelné polostínové fáze zatmění, úkaz tedy uvidíme prakticky v celém jeho průběhu.
  • Jan Novotný
  • 01.09.2024

Promoce v říjnu 2024

Absolventi akademického roku 2023/2024 se již nyní mohou přihlásit k promocím.
  • 23.08.2024

FÚ vyhlašuje výběrové řízení

Fyzikální ústav v Opavě vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Výzkumný pracovník".
  • 08.08.2024

Slezská univerzita na Colours of Ostrava 2024? Záruka SUper zábavy!

Program na SUper Stage Slezské univerzity i letos přilákal velkou pozornost a oslovil spoustu fanoušků vědy, kultury a společenských témat. Již po několikáté jsme byli součástí mezinárodního diskusního fóra Meltingpot a naši účinkující k velké radosti publika opět prokázali, že umí svá témata podat nejen profesionálně, ale i zábavně a přístupnou formou. I díky tomu naše stage přitáhla nemalou pozornost a na Colours jsme se rozhodně neztratili.
  • 06.08.2024

Meteorický roj Perseid vrcholí 12. a 13. srpna. Spatříme také jasné planety

Od 17. července do 24. srpna lze pozorovat každoroční meteorický roj Perseid, jehož maximum letos nastane v nocích na pondělí 12. a úterý 13. srpna. Meteory jsou vidět už nyní, jejich frekvence pozvolna stoupá a v průběhu maxima uvidíme na bezměsíčné obloze mimo města mezi půlnocí a 4. hodinou ranní až 80 meteorů za hodinu. Za pozorováním je potřeba vycestovat daleko od měst do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění. Pozorování doplní vzácná konjunkce jasných planet Jupiteru a Marsu.
  • 02.08.2024

Poběžte s námi a Zoo Ostrava a přispějte k záchraně želv!

Letos již popáté vyrazíme do Zoo Ostrava, abychom se zúčastnili charitativního běhu na podporu ohrožených živočichů. Tentokrát se poběží pro želvy ostruhaté, třetí největší druh suchozemských želv na světě, jejichž poslední divoká populace přežívá v Senegalu. Připojte se k nám v pátek 23. srpna 2024 v 18:00 v areálu Zoo Ostrava a přiložte nohu k dílu!