Prohlídka města Karviná

• Jiří Helešic
  • 11.05.2023
Předposlední týden letního semestru jsme spolu se zahraničními studenty Erasmus+ absolvovali prohlídku památek Karviné. Jednalo se o studenty předmětu The Tourist Attractions in the Czech Republic and in the World. Průvodci byli Klára Václavínková a Patrik Kajzar. Sraz byl na Univerzitním náměstí a pak jsme se vydali směrem k Masarykovu náměstí, kde proběhl výklad u litinové kašny, informovali jsme rovněž o kostelu Povýšení sv. Kříže, zámku Fryštát a městské radnici. Studenti také obdrželi tištěné informace o městě Karviná, se stručnou historií a nejvýznamnějšími památkami. Dále jsme se vydali kolem zámku a pošty do parku Boženy Němcové a cílem našeho poznávání byl areál Lodiček. Zde si studenti viděli jednu z možností využití volného času a pak se vydali zpět na náměstí na oběd. Prohlídka města v rámci předmětu tak byla obohacena o aktivní účast studentů, akce se jim velice líbila a rozhodně tato aktivita bude zařazena jako běžná součást předmětu v rámci inovací ve výuce.