Vídeň - exkurze 9.10. 2017

• David Jančar
  • 11.10.2017

Dne 9. 10. 2017 katedra CVA v rámci projektu „Podpora rozvoje vybraných profesně orientovaných studijních oborů na Slezské univerzitě v Opavě“, pořádala exkurzi do Vídně pro studenty, kteří studují zejména obor Hotelnictví, specializaci Ekonomika cestovního ruchu a Management hotelnictví.

Ve Vídni spolu s průvodkyní, byly navštíveny vybrané turistické atraktivity, mezi které patří např. Dóm Svatého Štěpána (Stephansdom), sídlo Habsburků Hofburg, Ankeuhr (orloj), prohlídka Vídně vedla po Ringstraße, což je okružní třída kolem Vnitřního města Vídně.  Hlavním cílem cesty byla prohlídka Galerie Albertina, která ukrývá snad nejvýznamnější a nejrozsáhlejší sbírku grafiky na světě. Mezi ty nejvzácnější patří práce od Rafaela, Michelangela, Leonarda.  Po prohlídce galerie následovalo osobní volno k prohlídce dalších památek Vídně, k nákupům, nebo studenti mohli vyzkoušet nejeden kulinářský zážitek (např. pravý vídeňský řízek nebo originální Sacherův dort.) Ke konci exkurze mohli zájemci také navštívit Prátr, jehož symbolem se stalo ruské kolo, které bylo na místě postaveno v roce 1866. Z téměř 65-metrové výšky se nabízí dechberoucí pohled na metropoli na Dunaji. Dnes najdete v Prátru obrovský lunapark, sportovní stadiony i muzeum fotbalu. Odjezd z Vídně byl v 17.30 hodin.

Katedra CVA