Mezinárodní konference s názvem III Jornadas de Lúpulo Cerveja (Dny piva a chmele) pořádané v Bragance na Escola Superior Agrária de Braganca.

• Jiří Helešic
  • 31.08.2023
V rámci posílení internacionalizace naší fakulty za katedru KCVA v rámci STARS EU Partners ve dnech 20.7-21.7.2023 se online zúčastnil Dr.J.Karpeta mezinárodní konference s názvem III Jornadas de Lúpulo Cerveja (Dny piva a chmele) pořádané v Bragance na Escola Superior Agrária de Braganca. Hlavním tématem konference byla problematika piva a chmele. V průběhu konference vystoupila řada odborníků z řad velkých výrobců piva, jako je např. Carlsberg, kteří se soustředili na vývoj nových druhů chmele, dále pak na jeho využití v jiných odvětvích a oblastech. Za naši katedru Dr.J.Karpeta prezentoval příspěvek zaměřený na lingvistickou a kulturní analýzu reklamních sloganů a reklamních spotů značek piva v Česku a Polsku. Na konec konference proběhl workshop, během kterého se ve čtyřech pracovních skupinách diskutovalo o jednotlivých bodech konference (využití chmele např. v dermofarmacii, gastronomii, a také výrobě a zpracování kvalitního piva). Další konference by se měla konat příští rok.