Přijď na Erasmus Days!

• Lenka Přečková
  • 05.10.2023
Ve dnech 11. - 15. října se OPF již tradičně zapojí do celosvětových oslav programu Erasmus+. Nenechte si ujít letošní nabitý program!

Ve středu 11. října v čase 9:00 - 13:00 bude v prostorách foyer před velkým sálem probíhat workshop k výjezdům do zahraničí. Fakultní koordinátorka programu Erasmus+ ti poskytne veškeré informace, co se zahraničních studijních pobytů a praktických stáží týče. Mezi hosty nebudou chybět absolventi programu Erasmus+, kteří pohovoří o svých zážitcích z Erasmu. Těšit se můžeš i na občerstvení a několik zahraničních stánků. Společně si také zasoutěžíme. Na večer pro tebe Inflace připravuje epickou INTERNATIONAL NIGHT, kde budeš mít další příležitost potkat se se zahraničními studenty, ochutnat jejich kuchyni a možná přijde i nějaké překvapení ;-) Pro podrobnosti o akci nezapomeň sledovat instagram inflace_opf.

Program ve středu:

09:00 - 10:00Prezentace Erasmus+ (Ing. Unucková z Oddělení zahraničních styků)
10:00 - 12:00Sdílení zkušeností studentů
12:00 - 13:00Prezentace Erasmus+ (Ing. Unucková z Oddělení zahraničních styků)

Nestihl/a jsi středeční program ve foyer? Tak zaskoč na anglickou verzi, která proběhne ve čtvrtek v čase 10:00 - 12:00, také ve foyer. A pokud máš chut' na další networking se zahraničními studenty a absolventy, jsi srdečně zván/a i na International Student and Alumni Meetup Ostrava. Akce proběhne v novém City Campusu Ostravské univerzity od 17:30. Na programu je mj. živé vystoupení, moderovaná diskuze, stánky firem a univerzit z regionu. Nebude chybět ani stánek Slezské univerzity a mezi řečníky i naši zahraniční absolventi. Vstupné je zdarma. Více o programu a registrace na akci ZDE

Program ve čtvrtek:

10:00 - 10:30Presentation on Erasmus+ (Ing. Maťková z Oddělení zahraničních styků)
10:30 - 12:00Sharing of students' experiences

V pátek jsou všichni zájemci zváni na celodenní výlet do Janíkova sedla v okolí Kopřivnice. Cílem výletu bude pomoc s naskladněním dřeva na zimu v místní hájence, která se nachází v chráněné přírodní oblasti NATURA 2000. Nebude to ale jen o práci. Představen ti bude náš nový studentský klub The Talk Club a večer nás čeká party. Pojeďte s námi a poznejte naše zahraniční studenty! Registrace ZDE do čtvrtka 12. 10. do 12:00. Podrobnosti o akci obdrží registrovaní zájemci emailem. Odvoz zajištěn autobusem z univerzitního náměstí, odjezd v 10:00. V hájence je možnost přespání zdarma až do neděle. Spacák s sebou, k dispozici budou i deky.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhej obrátit na Oddělení zahraničních styků - místnost A302.

Mezinárodní mobilita a evropské občanství - to jsou ústřední témata i letošních oslav programu Erasmus+. V roce 2022 se v rámci Erasmus Days uskutečnilo na 6295 akcí v 58 zemích. Oslavy Erasmus Days se konají již od roku 2017. Česká republika se připojila o rok později. U nás se loni konalo 145 akcí, čímž jsme se zařadili mezi deset nejaktivnějších zemí. Bude letošní ročník ještě úspěšnější? Díky tvé účasti určitě ano! Více informací o Erasmus Days se dozvíš na erasmusdays.eu nebo na webu Domu zahraniční spolupráce.